3. Борусия би Легия в исторически мач с 12 гола и продължава напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия би Легия в исторически мач с 12 гола и продължава напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Срещата в Дортмунд сучпи редица рекорди в Шампионската лига, Ройс се завърна с хеттрик

Борусия (Дортмунд) и Легия (Варшава) пренаписаха историята на Шампионска лига, след като си вкараха цели 12 попадения в мач от група „F” на надпреварата.

„Жълто-черните” домакини се наложиха с 8:4 и по този начин си гарантираха участие в 1/8-финалите на най-престижния клубен турнир в Европа.

Двубоят в Дортмунд счупи няколко рекорда.

За първи път в началните 25 минути на който и да било дуел от Шампионската лига бяха отбелязани пет попадения, освен това никога преди не бяха реализирани седем за едно полувреме, а и като цяло това вече е най-резултатната среща в историята на турнира към момента.

Головото шоу и изразителната победа, дошла след тази над шампиона Байерн Мюнхен, не бяха единствените добри новини за феновете на домакините.

Те видяха и завръщането в игра на своя любимец Марко Ройс, който се възстановяваше от травма половин година, а в незабравимата нощ се отчете с хеттрик и асистенция.

Българският национал Михаил Александров остана неизползвана резерва в състава на гостите, които изненадващо откриха резултата още в 10-ата минута чрез Александър Прийович.

Не след дълго обаче Шинджи Кагава (’17) изравни, разписвайки се за първи път в Шампионската лига от 2011 година насам. Японецът вкара след пас на Осман Дембеле, а секунди по-късно двамата повториха упражнението и Борусия направи обрата пълен за по-малко от 80 секунди.

В 20-ата минута Марко Ройс центрира към пеналта, а вратарят боксира в тялото на Нури Шахин и той вкара най-лесния гол в кариерата си.

Четири минути по-късно Прийович да вкара втория си гол в мача, а почти веднага след това можеше да оформи хеттрика си, но нацели напречната греда.

В ответната атака Осман Дембеле (’29) направи резултата 4:2 след пас на Марко Ройс, а последният откри головата си сметка в 32-ата минута.

Това стана след чудесен пас на Кагава, който пък вкара гол в 41-ата минута, но попадението не бе зачетено заради пасивна засада при изстрела на Пушилич преди това.

Така почивката дойде неусетно, а малко след подновяването на играта Марко Ройс реализира втория си гол в срещата след трета асистенция на Осман Дембеле в мача.

Легия също вкара още веднъж. Това се случи в 57-ата минута, когато Кучарчик направи 3:6, а в заключителните 10 минути паднаха още три попадения.

Първо резервата Пиер-Емерик Обамеянг нацели гредата, после Феликс Паслак (’81) се разписа след добавка, след което Неманя Николич (’83) вкара четвъртото попадение за гостите, а в добавеното време Марко Ройс оформи хеттрика си и крайното 8:4.

След категоричния успех Борусия остава лидер в групата с 13 точки, като има с две повече от втория Реал Мадрид, срещу когото ще играе в последния си мач от потока. Легия Варшава пък е със само една точка в актива си след пет мача.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1