3. Болтън изстреля Стенли и Вила от Карлинг къп

Болтън изстреля Стенли и Вила от Карлинг къп

Стилиян Петров игра цял мач, а Марто бе резерва за победата с 2:0

Болтън победи Астън Вила с 2:0 в двубой третия кръг на турнира Карлинг къп и продължава напред в надпреварата. Стилиян Петров изигра цял мач за тима на Алекс Маклийш, докато другият български национал – играчът на „уондърърс” Мартин Петров остана на пейката през цялото време.

Въпреки че домакините от Вила играха една идея по-добре от съпертика си, на няколко пъти допуснаха елементарни грешки, които им костваха прогреса в турнира. Те владееха топката 53% и бяха отправили общо 8 удара срещу 7 на гостите. Голмайстори за Болтън бяха Ийгълс и Какута през второто полувреме.

Мениджърът на бирмингамци Маклийш заложи на основните си футболисти, но те не можаха да предотвратят поражението. Босът на Болтън Оуен Койл даде почивка на някои от титулярите си, но получилите шанс за изява футболисти обаче се отблагодариха по най-достойния начин.

Резултатът откри  Ийгълс в 54-а минута със страхотен удар извън наказателното поле, който попадна в горния десен ъгъл на вратата на Шей Гивън. Гаел Какута пък оформи крайното 2:0 в 77-а минута.

В другите мачове от тази вечер Блекбърн се наложи с 3:2 над Лейтън Ориент, Уулвърхемптън победи с категоричното 5:0 Милоу, Кристъл Палас побеси с 2:1 Мидълсбро, Бърнли и МК Донс завършиха 2:1, а Нотингам – Нюкасъл и Стоук Сити – Тотнъм стигнаха до продължения.