3. Болоня спря победната серия на Интер в дебюта на Габигол (ВИДЕО)

Болоня спря победната серия на Интер в дебюта на Габигол (ВИДЕО)

Интер се задоволи с 1:1 у дома, Лацио надви Емполи с 2:0 в Рим, синът на Диего Симеоне вкара първи гол в калчото

Болоня спря победната серия на Интер в Серия А и измъкна 1:1 на „Джузепе Меаца” в шестия кръг. Иван Перишич вкара красив изравнителен гол в края на първата част, а дебютът на Габриел Барбоса-Габигол не завърши с победа след появяването му в игра в 74-ата минута. Така Интер е трети с 11 точки, на 4 зад лидера Ювентус.

Интер търсеше четвърта поредна победа в първенството, но Жейсон Муриийо беше контузен, а Марсело Брозович все още „замразен” по дисциплинарни причини. „Нерадзурите” имаха само две поражения в последните 20 срещи с Болоня, и двете на „Меаца” след 2012-а.

Домакините започнаха припряно и правеха много грешки, някои предизвикани от пресата на техните гости. Най-явният пример за това дойде в 14-ата минута, когато Жофри Кондогбия загуби в центъра, Симоне Верди се справи отлично и изведе Матия Дестро, който се разписа по диагонала срещу бившия си клуб за 1:0 за Болоня.

Франк де Бур не толерира подобно поведение и замени Кондогбия в 28-ата минута и пусна на негово място младия котдивоарец Асане Гнукури.

Промяната стабилизира представянето на миланци в центъра и Перишич пропусна за малко с воле от въздуха отляво след центриране на Кандрева от другия фланг. Същата комбинация се повтори в 37-ата минута, но този път Иван Перишич намери идеално топката от въздуха с вътрешен фалц и по конец прати по диагонала в десния ъгъл за 1:1.

Кандрева можеше да обърне мача още преди почивката, но съвсем сам с воле от дузпата насочи право във вратаря.

През второто полувреме Интер натискаше, а Болоня изчакваше шанс за контра. Отново Перишич беше в основата на всичко най-интересно за домакините и се справи с трима на фланга, но ударът с глава на негов съотборник беше неточен.

Габриел Барбоса, известен като Габигол, направи своя дебют в Серия А в 74-ата минута, когато замени Антонио Кандрева.

В края обаче Болоня имаше няколко страхотни възможности да спечели. Дестро и Верди не използваха добро ниско центриране, а Ханданович отрази удар от въздуха на Джемайли.

В последната 95-а минута Ранокия можеше да спечели мача за Интер, но с глава не уцели вратата от границата на малкото наказателно поле и победният ход на Интер в калчото бе спрян.

Лацио надви Емполи с 2:0 у дома за третия си успех от началото на сезона.

„Орлите” започнаха силно и Белуши блокира Балде Кейта след добро връщане на Фелипе Андерсон в опасната зона. Имобиле беше близо от воле, но Скорупски успя да спаси.

В 30-ата минута Фелипе Андерсон подмина Паскуал на десния фланг и центрира, избиването с глава попадна на крака на Балде Кейта, който овладя и с мощен изстрел прати в далечния долен десен ъгъл – 1:0.

В началото на втората част малшансът попречи на Емполи и удар на Мануел Пучарели срещна напречната греда.

Кейта пропусна да реши всичко на контра, но в 90-ата минута това стори Сенад Лулич, който прати с глава в мрежата след центриране отдясно за 2:0.

Синът на Диего Симеоне - Джовани Симеоне, вкара първия си гол в Серия А, но Дженоа стигна само до 1:1 като домакин на Пескара след два червени картона за "грифоните".

Синът на наставника на Атлетико Мадрид даде аванс на Дженоа в 47-ата минута, но домакините бързо се оказаха не с един, а с двама по-малко на терена след червени картони за Еденилсон и Пандев в 74-ата и 79-ата минута.

"Делфините", макар и новаци, съумяха да се възползват от числения си превес и Рей Манай изравни в 85-ата минута.

Сасуоло продължи с впечатляващите изяви и победи Удинзе на своя стадион с гол на френската звезда в атака Грегори Дефрел за 1:0.