3. Болоня разкова Интер с 3:0 насред „Сан Сиро” (видео)

Болоня разкова Интер с 3:0 насред „Сан Сиро” (видео)

Столът на Клаудио Раниери се клати след поредното фиаско в Серия А

Интер направи поредна издънка в италианската Серия А и капитулира с 0:3 от Болоня на „Сан Сиро” в среща от 24-ия кръг на първенството. Робърт Акуафреска и Марко Ди Вайо на да пъти бяха точни за гостите, които се измъкнаха на 7 точки над зоната на изпадащите.

Интер имаше едно на ум за мача си през седмицата с Марсилия в осминафиналите на Шампионската лига и това изигра лоша шега на отбора на Клаудио Раниери.

Началото бе равностойно, но „нерадзурите” повече натискаха за гол. В средата на полувремето обаче ясно си личеше, че играта им не върви и те започнаха да се изнервят.

Майкон можеше да открие с глава, но Жиле спаси, а после бразилецът качи топката на главата на Уесли Снайдер, ала ударът на холандеца мина над гредата. Диего Форлан също можеше да вкара, но Жиле този път извади с крак.

Фараони опита отдалеч да превземе вратата на гостите, но пак не успя. Противно на логиката Болоня отбеляза първия гол. Лусио направи фатална грешка, Гастон Рамирес нахлу отляво в наказателното поле, Ди Вайо получи необезпокояван и с хладнокръвен шут преодоля Жулио Сезар за 0:1.

Само минута по-късно Интер допусна нова непростима грешка в отбрана. Андреа Ранокия подцени един дълъг пас и с гърди прати топката право на пътя на Марко Ди Вайо, а ветеранът отблизо не сбърка – 0:2.

През втората част съдията Дамато подмина претенции на Диаманти за дузпа, а Сезар предотврати хеттрик на Ди Вайо, като изби над гредата удара му.

Интер се опитваше да се върне в мача, но това просто не бе денят на домакините. Форлан стреля много слабо от чиста позиция, а после Жиле парира с вещина удар с глава на Ранокия.

„Нерадзурите” опитаха всичко, но въпреки подкрепата по трибуните на „Сан Сиро” все нещо им пречеше да стигнат до гола. 5 минути преди края резервата в тима на Болоня Робърт Акуафреска накара феновете на Интер масово да напуснат стадиона.

Нападателят, който замени автора на първите два гола Марко Ди Вайо, мина през всички защитници на Интер с топка в крака, влезе в наказателното поле и с нисък удар в ъгъла оформи класическото 0:3.

Загубата със сигурност сериозно ще разклати треньорския стол на Клаудио Раниери в Интер. Миланският гранд е на 6-та позиция с 36 точки, с мач повече и 6 точки по-малко от третото място, което два право на участие в Шампионската лига. Болоня се качи на 16-та позиция с 26 точки.

В друг мач от кръга Наполи повтори сценария от „Сан Сиро” и победи като гост също с 3:0 Фиорентина
. Единсон Кавани откри още в 3-ата минута, а после удвои след почивката в 55-ата. Езекиел Лавеци сложи точка на спора в продължението на мача и даде ценна победа на неаполитанци преди важния мач с Челси в Шампионската лига.

Наполи задмина Интер и вече има 37 точки на пета позиция. Фиорентина остава с 28 на 11-то място.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)