3. Блестящ Стилиян Петров при успеха на Вила над Ливърпул на "Анфийлд"

Блестящ Стилиян Петров при успеха на Вила над Ливърпул на "Анфийлд"

Астън Вила победи Ливърпул с 3:1 на „Анфийлд” в последна среща от 3-ия кръг на английската Висша лига. Българският национал Стилиян Петров изигра цял мач с капитанската лента на Вила и се представи блестящо. Ливърпул изоставаше с 0:2 на почивката и въпреки че Торес намали резултата не успя да стигне поне до равенство.

Много слаб мач за мърсисайдци изигра лидерът на тима Стивън Джерард, а на вратата на Вила бе невероятният Брад Фридел. Американският страж отчая домакините, след като спаси около 10 чисти положения пред своята врата.

Ливърпул започна по-активно първата част и Бенаюн бе близо до гола още в 1-ата минута. Няколко по-късно последва уникално разбъркване пред вратата на Фридел, при което Джерард, Торес и Бенаюн като по чудо не успяха да открият резултата. Джерард се опита да стреля от дистанция, но топката мина над вратата.

До 30-ата минута не се случи нищо запомнящо се като изобилстваха единоборствата в средата на терена. Отлично в центъра на терена за бирмингамци се представи Стилиян Петров, подпомогнат отлично от Сидуел и Рио-Кокър.

В 34-ата минута Йънг центрира от пряк свободен удар, спечелен от Стенли, а Лукас си отбеляза автогол с глава. Възпитаниците на Рафа Бенитес не успяха да се върнат в мача до края на първата част, а в даденото от съдията продължение Вила стигна до втори гол.

Шори изпълни ъглов удар и централният защитник Дейвис с глава прониза Рейна за 2:0. Преди неговото изпълнение щаба на Ливърпул протестираше, че корнер въобще не е имало.

Вторите 45 минути започнаха с тотален натиск на Ливърпул. Домакините атакуваха, а Фридел спасяваше удар след удар на Торес, Джерард и компания. Веднъж и гредата след удар с глава на Каут спаси гостите от Бирмингам. Все пак крепостта на Мартин О’Нийл рухна в 72-ата минута.

Резервата Воронин намери Инсуа, той влезе в наказателното поле, намери Торес и испанският голмайстор вкара за 1:2. Всички фенове на Ливърул превкусваха обрата, но 3 минути по-късно бяха попарени.

Джерард направи безмислено нарушение срещу Рио-Кокър в наказателното поле, а Йънг бе точен от отсъдената дузпа.

Последваха нови атаки на „червените”, но до края на мача на терена имаше само един футболист и той се казваше Брад Фридел.

Ливърпул записа първа загуба у дома от 31 мача и първа от Астън Вила в последните 16 мача изиграни между двата отбора.

След загубата от Уигън Астън Вила пък записа първи 3 точки през новия сезон, докато Ливърпул вече има две загуби и една победа.

Ливърпул – Астън Вила 1:3

(0:1) Лукас (автогол) 34’
(0:2) Дейвис 45
(1:2) Торес 72’
(1:3) Йънг (дузпа) 75’

Ливърпул: Рейна; Джонсън, Карагър, Шкъртел, Инсуа; Масчерано, Лейва (66' Воронин), Каут, Джерард, Бенаюн (75' Бабел); Торес

Астън Вила: Фридел; Бей, Дейвис, Куеяр, Шори; Милнър, Сидуел, Петров, Рио-Кокър, Йънг (80' Хески); Агбонлахор

Жълти картони: Рейна, Торес, Шкъртел (Ливърпул), Йънг, Рио-Кокър (Астън Вила)