3. Безгрешната баварска машина вече има 9 победи в 9 мача (видео+снимки)

Безгрешната баварска машина вече има 9 победи в 9 мача (видео+снимки)

Байерн Мюнхен надигра с 2:0 Вердер в Бремен, вижте всички резултати от завършилите срещи в VI кръг на Бундеслигата

Байерн /Мюнхен/ продължи с изключителното си представяне в германската Бундеслига, след като в шестия кръг постигна победа с 2:0 над Вердер в Бремен и така запази 100-процентовия си актив от началото на сезона.

Баварците останаха непобедени от този си опонент в 10 последователни срещи и регистрираха петия си пореден триумф, като нанесоха своя удар в последните десетина минути на двубоя. Гостите от Мюнхен обаче трябваше доста да се потрудят, за да достигнат до победата.

Първото полувреме на двубоя премина при поделено надмощие, а Бременските музиканти успяха да се разпишат малко след изтичането на първия половин час игра, но попадението на Данте бе отменено заради засада. След паузата Байерн заигра по-добре и наложи своя стил на игра.

В 49-ата минута удар на Франк Рибери срещна гредата, а след това на терена се появиха Марио Манджукич и Джердан Шакири, които доста освежиха атаките на баварците.

В 81-ата минута обаче нещата си дойдоха на местата, тъй като Луис Густаво получи пас от Мюлер и технично преодоля страхотния в този двубой страж на домакините Мийлитц за 1:0.

Две минути по-късно защитата на Вердер не успя да се ориентира при бърза атака на гостите, Шакири центрира, а оставеният непокрит Манджукич оформи крайното 2:0.

Така Байерн записа 9 победи от 9 мача през този сезон и остана лидер с 18 точки, докато Вердер е със 7 от шест изиграни двубоя.

При същия резултат приключиха още два двубоя от шестия кръг, а ето и резултатите от завършилите до момента срещи:

Вердер - Байерн (Мюнхен)    0:2
0:1 Густаво (’81)
0:2 Манджукич (’84)

Байер (Леверкузен) - Гройтер Фюрт    2:0
1:0 Синди Сам (’50)
2:0 Синди Сам (’63)

Нюрнберг – Щутгарт    0:2
0:1 Ибишевич (‘1)