3. Без много блясък Реал надигра 10 от Виляреал на „Ел Мадригал” – 2:0

Без много блясък Реал надигра 10 от Виляреал на „Ел Мадригал” – 2:0

Роналдо откри още във 2-та минута, а Кака оформи крайното 2:0 в 73-ата от дузпа. Прадо от домакините бе изгонен още в 34-ата минута.

Отборът на Реал (Мадрид) постигна изключително ценна победа над Виляреал с 2:0. Срещата се игра на стадион „Ел Мадригал” и бе от програмата на 4-ия кръг на испанската Ла Лига. Роналдо откри още във 2-та минута, а Кака оформи крайното 2:0 в 73-ата от дузпа. С това попадение португалецът се превърна в първия играч на „кралския клуб”, който се разписва във всяка една от четирите срещи от началото на кампанията.

Срещата започна ударно за гостите и още във 2-та минута те откриха резултата. Тогава те организираха бърза контраатака, в която Рамос намери Роналдо на границата на наказателното поле, а португалецът прати топката в долния ляв ъгъл на Лопес.

След това попадение темпото на игра видимо спадна и двата тима започнаха да извършват нарушения в централната част на терена. В 16-ата минута Кака не успя да се разпише, след като бе изведен от Роналдо, а в 20-ата Игуаин стреля опасно, но шутът му срещна тяло на бранител. В 34-ата Прадо от домакините получи втори жълт за лош фаул, заради което бе отстранен.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така „белия балет” се оттегли на почивка с преднина от 1:0.

Втората част започна по-активно за „жълтата подводница”. В 47-ата минута Роси стреля с десния крак към долния ляв ъгъл на Касияс, но испанецът спаси. В следващата атака отново Роси отправи опасен шут, този път с левия крак, в долния ляв ъгъл на „белия балет”, но Сан Икер отново бе безпогрешен.

В 55-ата минута Игуаин бе изведен по страхотен начин от Гаго, но изстрелът му с десния крак бе изваден от долния ляв ъгъл от Лопес. В 61-ата Касорла можеше да изравни, но шутът му бе спасен с вещина от Касияс. Така дойде 72-ата минута, когато Анхел Лопес от домакините игра с ръка в наказателното си поле, а дошлият от Милан Кака превърна дузпата в гол, удвоявайки преднината на своите.

След това попадение темпото на игра видимо спадна и футболистите на двата отбора пренесоха действията в централната част на терена. Грешките зачестиха, а възпитаниците на Пелегрини намалиха оборотите.

След този успех играчите на Реал (Мадрид) се намират на 2-о място във временното класиране с пълен актив от точки (12), но с по-лоша голова разлика от шампиона Барселона.

Виляреал – Реал (Мадрид) 0:2

0:1 Роналдо 2’
0:2 Кака 73’ (д)

Стартови състави:

Виляреал: Лопес, Анхел, Годин, Прадо, Капдевиля, Егурен, Касорла (Перейра – 77’), Грация (Маркано – 78’), Бруно, Нилмар, Роси (Пирес – 66’)

Реал (Мадрид): Касияс, Рамос, Албиол, Гаго, Марсело, Л. Диара, Гути (М. Диара – 81’), Роналдо, Гранеро, Кака (Ван дер Ваарт – 75’), Игуаин (Раул – 65’)

Жълти картони: Прадо, Бруно, Анхел (Виляреал); Гути, Гаго, Л. Диара (Реал)

Червени картони: Прадо (2-ри жълт) (Виляреал)

Стадион: „Ел Мадригал”

Рефер: Мехуто Гонсалес

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман