3. Бетис отчая Севиля в първия двубой в Лига Европа

Бетис отчая Севиля в първия двубой в Лига Европа

Лион с голяма крачка в турнира, АЗ се наложи над Анжи с дузпа

Бетис направи много сериозна крачка към следващия етап от турнира Лига Европа, след като се наложи с 2:0 над съгражданите си от Севиля в 1/8-финалната фаза на надпреварата. Срещата се проведе на стадион “Рамон Санчес Писхуан”, а гол майстори

Домакините имаха възможност да изравнят в средата на второто полувреме, но ударът на Кевин Гамейро с глава от близка дистанция мина над напречната греда.

В друг двубой от тази вечер Лион почти сигурно си гарантира участие в следващата фаза след категоричното 4:1 над Виктория Пилзен. Французите стигнаха до успеха въпреки че първи инкасираха гол. Голмайстори станаха Фофана (12 и 70), Лаказет (53) и  Мвуемба (’61). Голът за противника бе дело на Хорава.

Аз Алкмаар се наложи с минималното 1:0 над Анжи Махачкала. До успеха се стигна след изпълнение на дузпа през първото полувреме, реализирана от Йоханосон.

Репортажи  от мачовете гледайте във видео галерията!

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви