3. Бербатов и компания разсипаха Челси - 3:0

Бербатов и компания разсипаха Челси - 3:0

"червените дяволи" с класика в дербито, Бербатов заби третия гол в мрежата на Чех.

Манчестър Юнайтед изхвърли Челси от борбата за титлата. Така се получи, след като Бербатов и компания отвяха тима на Сколари с 3:0 и се измъкнаха заедно с Ливърпул в борбата за титлата в Премиършип.

Димитър Бербатов пък стана автор на третото попадение в мача в 87-ата минута на двубоя.

„Червените дяволи” бяха по-добрият отбор на терена през всичките 90 минути и заслужено спечелиха убедително мача.

Куп знаменитости бяха в ложите на "Олд Трафорд", сред които Жозе Моуриньо, Диего Армандо Марадона и Фабио Капело.

Дербито започна с голямо напрежение и малко интересни моменти. В началото на двубоя отборът на Челси сякаш бе малк по-активен на терена и организира лек натиск над Юнайтед. Постепенно „червените дяволи” се окопитиха и изравниха играта.

Първата опасност пред някоя от двете врати бе в 12-ата минута, когато Михаел Балак не успя да вкара от пряк свободен удар.

В 21-ата минута Юнайтед получи правото да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле на 15 метра вдясно. Райън Гигс изпълни нещо между изстрел и центриране, но Петер Чех изби.

Две минути по-късно Кристиано Роналдо също имаше възможноста да изпълни фаул фронтално пре Петер Чех на около 30 метра. Ударът на играч номер 1 на Европа обаче бе избит в корнер.

В тези минути Юнайтед организира за пръв път в дербито доста осезаем натиск над съперника си. Тогава вратарят на домакините Едвин Ван Дер Саар счупи и 11-годишен рекорд на Петер Шмайхел за най-много време без допуснат гол.

В 27-ата минута Кристиано Роналдо имаше претенции за дузпа, след като при изпълнение на корнер Рикардо Карвальо хвана за фланелката португалеца. Съдията Хауърд Уеб обаче не реагира в ситуацията.

Три минути по-късно дойде и шансът на нашия Димитър Бербатов. Митко бе изведен ор Уейн Рууни, освободи се от защитник на Челси и стреля, но лошо в ръцете на Чех.

В 43-ата минута кореецът Джи Сунг Парк бе изведен на стрелкова позиция отляво и от границата от малкото наказателно поле вместо да подаде на свободния Бербатов, стреля но Джон Тери изби топката.

При изпълнението на корнера Кристиано Роналдо откри резултата, но реферът отмени попадението заради неправилноизпълнение на ъгловия удар от Гигс. При повторното изпълнение Гигс центрира, Бербатов отклони топката с глава, тя попадна в Неманя Видич, който отбеляза попадение отблизо също с глава. Така след силен натиск в последните минути Юнайтед поведе с 1:0.

С началото на втората част Челси се опита да обърне развоя и наложи лек натиск, опитвайки се да върне гола. В 55-ата минута „сините” имаха едно доста опасно положение, но ударът на Дидие Дрогба мина над вратата на Саар. Това обаче бе единствената възможност за отбора на Сколари, който не е ясно колко още време ще продължи да води Челси.

След опасността Юнайтед започна да играе доста по-опасно, имайки пред себе си свободните пространства в защитата на Челси.

Така, Уейн Рууни покачи резултата в 62-ата минута. След центриране на Патрик Евра Бербатов се размина с топката и другият нападател на Юнайтед протегна крак зад него, за да даде супер преднината на своя тим.

"Червените" дяволи изпуснаха още няколко добри възможности чрез Роналдо до 83-ата минута, когато дойде и мигът на нашия Митко Бербатов.

Роналдо центрира от пряк свободен удар, Неманя Видич направи невероятен заслон в малкото наказателно поле, за да спре защитниците на Челси, които пазят Бербатов. Така българинът се измъкна и от волен ниско разстреля Чех за 3:0.

С победата на практика Манчестър отново показа амбициите си за титлата. Ако спечелят двата си отложени мача, Юнайтед излиза на точка през Ливърпул и повежда в класирането.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЧЕЛСИ 2:0 (1:0)
1:0 - Видич (45)
2:0 - Рууни (62)

3:0 – БЕРБАТОВ (87)
Манчестър: Ван дер Саар, Невил, Видич, Еванс, Евра (О'Шей 66’), Роналдо, Флетчър, Гигс (Карик 80’), Парк, Бербатов, Рууни;
Челси: Чех, Босингва (Белети 67’), Карвальо, Тери, Ашли Коул, Микел, Джо Коул (Ди Санто 85’), Лампард, Балак, Деко (Анелка 46’), Дрогба
Жълти картони: Роналдо, Парк, Рууни (Ман Юнайтед); Босингва, Лампард, Карвальо, Тери (Челси)
Рефер: Хауърд Уеб