3. Белараби и Чалханоглу се развилняха, "аспирините" са на осминафинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байер Леверкузен торпилира Спортинг (Лисабон) с 3:1 на реванша в Германия

Два гола на Карим Белараби и фантастичен трети на Хакан Чалханоглу пратиха Байер Леверкузен на осминафинал в Лига Европа след успех с 3:1 срещу Спортинг (Лисабон) на реванша в Германия. „Аспирините” спечелиха с общ резултат 4:1 след минималната си победа в Португалия преди седмица.

В 29-ата минута Белараби получи добър пас от Хавиер Ернанес пред вратата и отблизо вкара през краката на безпомощния Руи Патрисио за 1:0.

Карлос Мане пропиля отличен шанс да изравни бързо и се спъна в топката в наказателното поле. Все пак Спортинг стигна до бърз изравнителен гол и в 38-ата минута Бернд Лено изби шут на Мане в краката на Жоао Марио, който отблизо направи 1:1.

В 65-ата минута резервата Андре Рамальо подаде вляво за Карим Белараби и той навлезе към центъра, за да опъне мрежата с мощен шут по диагонала – красота за 2:1.

Три минути преди края на редовното време Хакан Чалханоглу сложи точка на спора с блестящ трети гол за 3:1. Турският плеймейкър овладя елегантно дълъг пас на Тах и от воле щеше да скъса мрежата.

Жребият за осминафиналите в Лига Европа е в петък, 26 февруари.

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група

Бунт срещу Мбапе във Франция

Призоваха Дешан да отнеме капитанската лента на нападателя

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)