3. Базел препарира скъпоплатените звезди на Зенит (ВИДЕО)

Базел препарира скъпоплатените звезди на Зенит (ВИДЕО)

Швейцарците победиха у дома с 2:0 след два гол в последните минути

Базел победи Зенит с 2:0 след два късни гола на „Санкт Якоб Парк” в първи осминафинал в турнира Лига Европа. Марсело Диас и опитният Александър Фрай от дузпа в последните минути повалиха милионерите от Санкт Петербург преди реванша в Русия.

Лучано Спалети разчиташе на звездно трио – Витцел, Хълк, Дани, но това не стигна дори за едно попадение в Швейцария.

Филип Деген стреля след пас на своя близнак Давид, но Малафеев отрази ниския шут. Сала беше на добра позиция, но би над целта от воле.

Диас пробва отдалеч с удар по земя, но пак Малафеев бе на пост. Нов удар на Сала бе по-близо до целта, но отново над гредата.

Фабиан Шар се контузи в средата на първата част, но продължи мача след кратко спиране на играта.

Зенит загатна какво може едва в края на полувремето. Хълк намери Витцел, но изстрелът му бе право в центъра и Зомер лови.

Хълк опита от 35 метра, но топката бе блокирана, а Шар нямаше шанс след центриране на Диас, когато Малафеев спаси.

Хълк стреля диагонално от изгодна позиция покрай целта четвърт час преди края.

Базе нанесе своя удар след 82-ата минута. Тогава чилиецът Марсело Диас с левия крак намери долния ляв ъгъл, за да взриви в радост стадиона в Базел – 1:0.

Хълк и Кержаков изпуснаха да изравнят, а дълбоко в добавеното време руснаците изтърпяха нов леден душ.

Луис Нето фаулира Мохамед Сала в наказателното поле и съдията Даниеле Орсато даде дузпа и директен червен картон на португалския защитник. Алекс Фрай хладнокръвно прати в горния ляв ъгъл и затвърди успеха на Базел – 2:0.

Реваншът в Русия е след седмица на 14 март.

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)