3. Базел изхвърли Спортинг от Европа и се върна в битката (ВИДЕО)

Базел изхвърли Спортинг от Европа и се върна в битката (ВИДЕО)

Генк се класира за следващата фаза след 1:0 над Видеотон (ВИДЕО)

Отборът на Базел постигна изключително важна победа в битката си за класиране за фазата на елиминациите в Лига Европа, след като тази вечер се наложи с класическото 3:0 над тима на Спортинг (Лисабон). Срещата се игра на стадион "Сейнт Якоб Парк" и бе от програмата на група "G" на надпреварата.

След поражението гостите от Португалия приключиха с участието си в евротурнирите и ще насочат цялото си внимание към местния шампионат.

Иначе Базел завърши двубоя с 10 човека, след като Кабрал получи втори жълт картон в 58-ата минута.

Като цяло обаче, швейцарците бяха по-активният отбор през целия мач и напълно заслужено стигнаха до успеха.

На полувремето те се оттеглиха с гол аванс, след като точен в 22-ата минута бе Шар.

През втората част по-добрата игра на Базел продължи и въпреки изгонването на Кабрал в 58-ата минута, те успяха да запазят и дори да увеличат аванса си.

В 67-ата минута Щокер удвои преднината на домакините, след като бе намерен в наказателното поле от Балах и с десния крак не сбърка за 2:0.

До края на мача Базел продължи да натиска и в 72-ата минута Деген оформи крайното 3:0 след нова асистенция на Балах.

В другия мач от тази група "G" отборът на Генк се класира за елиминационната фаза, след като се наложи трудно с 1:0 над тима на Видеотон като гост.

Единственото попадение в срещата бе дело на Барда в 19-ата минута след асистенция на Гориус.

Във временното класиране водач е тимът на Генк с актив от 11 точки, на 3 пред 2-ия Базел и на 5 пред 3-ия Видеотон, който има 6. Спортинг (Лисабон) пък е твърдо последен с едва 2 пункта.
Радост за Челси! Джеймс подновява тренировки до дни

Той вече е здрав

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Той ще прибира сериозна заплата

Удар за Англия! Сака и Джоунс отпаднаха от състава на "Трите лъва"

И двамата имат проблеми

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори