3. Байерн взе своето за 120 секунди в Атина (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн взе своето за 120 секунди в Атина (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците с втори поред успех след слабата серия - 2:0 над АЕК

Байерн (Мюнхен) взе две поредни победи за пръв път от септември насам, след като надигра с 2:0 АЕК като гост в Шампионската лига.

Баварците, които през уикенда победиха Волсфбург в Бундеслигата, показаха признаци, че са загърбили проблемите, довели до слухове за уволнението на назначения това лято треньор Нико Ковач.

Неговите възпитаници не успяха да спечелят предходните си четири срещи (две загуби и две равенства), но вече имат два успеха след паузата за националните отбори.

Точни за успеха на Байерн на Олимпийския стадион в Атина бяха Хави Мартинес и Роберт Левандовски.

Попаденията паднаха в рамките на 120 секунди, като испанецът откри в 61-ата минута, а Левандовски се разписа в 63-ата.

През първото полувреме гостите от Германия бяха по-активни, но така и не успяха да намерят път към вратата Василиос Баркас.

След почивката баварците заиграха по-агресивно, атакувайки с повече играчи и това даде резултат.

След разбъркване и малка доза късмет Хави Мартинес откри с акробативен удар от въздуха в 61-ата минута.

Само две минути по-късно след скоростна атака Серж Гнабри изведе Рафиня отляво, а центрирането на защитника беше засечено от Левандовски за 0:2.

В следващия си мач на 7 ноември Байерн приема АЕК на "Алианц арена" в Мюнхен.

Байерн вече има седем точки в група Е, а АЕК остава на дъното след третата си поредна загуба. Другите два тима в групата са "Аякс" и Бенфика, които играят по-късно.

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари