3. Байерн тотално надигра Интер, но спечели само с 1:0 (ВИДЕО)

Байерн тотално надигра Интер, но спечели само с 1:0 (ВИДЕО)

Баварците направиха доста пропуски и биха едва в края с гол на резервата Гьотце

Байерн Мюнхен надигра Интер, но спечели само с 1:0 в контрола в Шанхай. Победният гол бе дело на Марио Гьотце 10 минути преди края.
Гуардиола заложи на голяма част от титулярите в стартовия състав, а новото попълнение Дъглас Коща също започна от първата минута.

Баварците пресираха високо от самото начало, Дъглас Коща намери Левандовски и полякът накара Ханданович да спасява в 7-ата минута. Лам се включи в атака в средата на първата част, Левандовски обаче не успя да засече точно на първа греда.

Алаба стреля опасно отдалеч, после Мюлер получи от Тиаго Алкантара и пусна за Лам, чийто удар бе изчистен от голлинията от новото попълнение на „нерадзурите” Жейсон Мурийо. Байерн тотално доминираше и преди почивката Мюлер бе на сантиметри от гола, след като получи пас от Коща.

През втората част Гуардиола и Манчини накъсаха ритъма на мача с много смени, но Байерн си остана по-активният отбор.

Гьотце остави за Левандовски, но ударът на нападателя мина над целта. Роде и Тиаго комбинираха добре, Роде опита да прехвърли Карисо с едно докосване, но пресили.

Байерн не се отказа и все пак стигна до заслужен победен гол 10 минути преди края. Роде изведе Гьотце сам срещу вратаря, бранител на Интер покри с метри засадата и Гьотце хладнокръвно заобиколи вратаря, за да търкули в празната мрежа за 1:0. Бъдещето на атакуващия халф е под въпрос заради предстоящия трансфер на Артуро Видал в Байерн и интереса на Юве към Гьотце.

До края Улрайх спаси удар с глава на Жуан Жезуш след корнер, но Интер така и не показа почти нищо смислено за цял мач.

Роберто Манчини ще има много върху какво да мисли преди следващата контрола с Милан през уикенда в турнира International Champions Cup.