3. Байерн с категоричен успех над Кайзерслаутерн за купата, Мицански не игра (ВИДЕО)

Байер Леверкузен отстрани Арминия Билефелд след продължения, Волфсбург се справи с ФСВ Франкфурт

Лидерът в Първа Бундеслига – Байерн (Мюнхен), се наложи с категоричното 4:0 срещу Кайзерслаутерн в мач от втория кръг на турнира за Купата на Германия. Двубоят се игра на „Алианц Арена”, а българският нападател на „червените дяволи” Илиян Мицански не взе участие в срещата.

Иначе Байерн излезе с гол напред в 11-ата минута след гол на Клаудио Писаро, а авансът на домакините от едно попадение се запази и до почивката на срещата. Малко след подновяването на играта през втората част – в 48-ата минута, Ариен Робен покачи на 2:0, а в 57-ата минута Клаудио Писаро отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 3:0. Крайното 4:0 бе оформено в 87-ата минута, когато Ариен Робен също успя да отбележи втория си гол в срещата.

Така Байерн (Мюнхен) постигна победа с 4:0 и се класира за следващата фаза на турнира.

В друг мач от втория кръг Байер Леверкузен победи с 3:2 след продължения третодивизионния Арминия Билефелд. Редовното време на двубоя приключи при равенство 2:2 и се наложи да бъдат изиграни две продължения по 15 минути, като в първото от тях „аспирините” достигнаха до гол и по този начин поведоха с 3:2, а това се оказа и крайният резултат от двубоя.

Волфсбург пък победи с 2:0 състезаващия се във Втора Бундеслига ФСВ Франкфурт в друга среща от втория кръг на турнира.