3. Байерн поведе с 10 точки десет кръга преди края на сезона, Марио Гомес шокира РБ Лайпциг (резултати + репортажи)

Херта доближи зона Шампионска лига след заслужено 2:1 над Дортмунд

Байерн (Мюхнен) вече води с 10 точки пред РБ Лайпциг десет кръга преди края на сезона в Бундеслигата. Баварците страдаха срещу Айнтрахт у дома през първото полувреме, но в крайна сметка спечелиха с 3:0.

Джером Боатенг игра за Байерн за първи път през 2017 г., като се появи като резерва през второто полувреме.

След по-добри минути за гостите и решителна намеса в отбрана на Матс Хумелс баварците поведоха в 38-ата минута. Левандовски вкара 20-ия си гол в Бундеслигата този сезон.

Дъглас Коща направи 2:0 в 41-ата минута след ниско центриране на първата греда на Давид Алаба.

След почивката гостите можеха да намалят, но Анте Ребич удари греда при преодолян Нойер.

С втория си гол в мача Левандовски фиксира крайното 3:0 в 55-ата минута.

Прекият конкурент РБ Лайпциг претърпя пета загуба този сезон и втора у дома след 0:1 срещу Волфсбург.

Марио Гомес изведе гостите напред в резултата още в 9-ата минута. Нападателят бе оставен непокрит при подаване на Даниел Дидави, и прати под гредата.

Невероятната серия на новия треньор Андрис Йонкер и на Марио Гомес продължи. При съвместната им работа нападателят има 11 гола в 7 мача.

Лайпциг започна енергично второто полувреме, но в 60-ата минута Дидави прехвърли Петер Гулачи и топката се отби от гредата. После Марио Гомес улучи страничния стълб при добавката.

Херта (Берлин) сложи край на серията на Борусия (Дортмунд) от четири поредни победи. Берличани спечелиха своето домакинство с 2:1 и доближиха зона Шампионска лига.

Грешка на Гинтер позволи на Ибишевич да отнеме и да поднесе на тепсия на Саломон Калу, който откри в 11-ата минута.

В 15-ата минута Калу можеше да удвои с фалцов удар под гредата, но Бюрки извади. При последвалия корнер Рафаел Гереро изчисти от голлинията.

Дортмунд натисна след почивката и Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 55-ата минута с мощен диагонален удар. Асистенцията бе на Кагава.

Херта обаче отново излезе напред в 72-ата минута със зрелищен гол от свобоен удар на Марвин Платенхард.

Това е седмият гол на Платенхард в Бундеслигата – всички от фаулове.

16:30 Шалке – Аугсбург
18:30 Хамбургер – Борусия (Мьонхенгладбах)

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1