3. Байерн Мюнхен се подигра с Ростов на старта в Шампионска лига (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен се подигра с Ростов на старта в Шампионска лига (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид измъкна трите точки при гостуването на ПСВ

Байерн Мюнхен започна ударно в група „D”, отнасяйки с 5:0 гостуващия Ростов. Левандовски започна головата фиеста след точно изпълнена дузпа, а Мюлер удвои в края на полувремето. Кимик бе точен на два пъти след почивката, а крайното 5:0 оформи Хуан Бернат.

Байерн започна търпеливо срещата без да налага високо темпо още от първата минута. Ростов показваше стабилна игра в отбрана и футболистите на гостите успявах да задържат топката на безопасно разстояние от вратата си.

В 26-ата минута при центриране от корнер Гатчан фаулира Левандовски и главният рефер Антъни Тейлър посочи бялата точка. Левандовски изпълни точно дузпата и даде аванс на своя тим.

Хумелс нанесе добър удар с глава в 38-ата, но вратарят на Ростов показа рефлекс и изби.

В добавеното време Алаба напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Мюлер засече отлично и прати кълбото в мрежата за втори път.

С два гола преднина Байерн вдигна оборотите след почивката и бързо увеличи аванса си.

В 53-ата Дъглас Коща видя добре влизащите на скорост Видал и Кимик и центрира в пеналта на гостите, Видал пропусна топката, но Кимик засече точно за 3:0.

Пет минути по-късно Левандвоски пропусна от чиста позиция, стреляйки над напречната греда.

В 60-ата отново Кимик огорчи отново Дзанаев, след като отбраната на руснаците проспа центриране в наказателното поле и 21-годишният халф насочи с глава топката във вратата за 4:0.

Видал също бе близо до попадение, но ударът му в горния ляв ъгъл бе отразен от Дзанаев.

Една от малкото възможности пред гостите дойде в 85-ата минута след изпълнение на фаул, но Нойер  бе на мястото си и улови кълбото.

В 90-ата минута резервата Хуан Бернат оформи крайното 5:0.

В другия мач от групата Атлетико Мадрид измъкна трите точки при гостуването на ПСВ. Голмайстор за „дюшекчиите” стана Саул в 43-ата.

Малко след попадението на гостуващия тим ПСВ получи правото да изпълни дузпа, но Гуардадо пропусна от бялата точка.

Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите