3. Байерн - Барселона на полуфинал в Шампионска лига, Ел Класико за финал?

Байерн - Барселона на полуфинал в Шампионска лига, Ел Класико за финал?

Реал Мадрид и Борусия Дортмунд бяха в една група, срещат се пак в другия полуфинал

Байерн Мюнхен - Барселона и Борусия Дортмунд - Реал Мадрид са полуфиналните двойки в Шампионската лига. Това отреди жребият в Нион. Така само 4 мача делят Барса и Реал мечтано "Ел Класико" във финала, но новия и стария шампион на Германия ще направят всичко възможно да объркат техните сметки.

Полуфиналните сблъсъци са 23 и 24 април с реванши на 30 април и 1 май. Финалът на "Уембли" е на 25 май. Победителят от мача Борусия Дортмунд - Реал Мадрид ще бъде символичен домакин на финала.

Тежка съдба за германските отбори отреди жребият за полуфиналите в Шампионска лига. И двата немски отбора са домакини в първите мачове на двата испански хегемона - Барселона и Реал Мадрид.

Байерн е домакин на Барса, а Борусия на Реал. "Кралете" вече играха с Борусия в груповата фаза, като там Борусия надигра Реал и постигна победа с 2:1 на "Сигнал Идуна Парк" и реми 2:2 на "Сантяго Бернабеу". Сега обаче нещата ще бъдат много по-различни.

Барселона достигна исторически шести пореден полуфинал в турнира.

Реал Мадрид и Жозе Моурино имат пред себе си само една цел – рекордна 10-а титла на Европа. Срещу магията на Меси и Роналдо ще се изправят новият и старият шампион на Германия.

Байерн Мюнхен стигна полуфинал за трети път в последните 4 години. Болезнено загубеният трофей през миналия сезон на „Алианц Арена” кали духа на баварците и ги превърна в смазана машина, която прегази италианския шампион Ювентус на четвъртфиналите.

Борусия разчита на талант и импровизация, но сякаш има най-малки шансове заради липсата на опит на подобно високо ниво. Това се видя на четвъртфинала с Малага, където играчите на Клоп изглеждаха притеснени и на моменти прегоряха.
Индзаги преди Милан: Ние сме силни срещу всеки