3. Баварската машина гази във Франкфурт с хеттрик на Мюлер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварската машина гази във Франкфурт с хеттрик на Мюлер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вижте всички резултати от Бундеслигата

Германският шампион Байерн (Мюнхен) спечели с 4:0 гостуването си на Айтрнахт (Франкфурт) от XI кръг на Бундеслигата. С хеттрик за баварците се отличи Томас Мюлер, а крайния резултат бе оформен от резервата Джердан Шакири.

Момчетата на Хосеп Гуардиола поведоха в резултата още в 23-ата минута, когато Рибери направи двойно подаване и после центрира ниско към връхлитащия Мюлер, чийто първи удар бе спасен от вратаря, но при добавката националът на Германия не сгреши – 1:0.

Така гостите се оттеглиха на почивка с минимален аванс, но той бе удвоен от Мюлер в 64-ата минута. Тогава той се разписа след нов пас на Рибери, след отлична контраатака – 2:0.

Малко по-късно германецът оформи и хеттрика си. Гьотце получи топката от тъч, пусна бързо към Мюлер и последният лесно преодоля вратаря, за да оформи хеттрика си.

Крайният резълтат пък бе оформен от появилият се на мястото на Рибери швейцарски национал Джердан Шакири, който влезе на терена в 76-ата минута и се разписа 10 по-късно.

След успеха си баварците събраха 27 точки и са еднолични лидери в класирането, докато Айнтрахт остана с 12 т. в актива си и се намира на 12-ата позиция.

Междувременно Шалке загуби с 0:2 визитата си във Фрайбург, като точни за домакините бяха Гюнтер и Йонатан Шмид. Загубата свали гелзенкирхенци до незавидната 11-та позиция, докато Фрайбург продължава със своя възход, изкачвайки се до 13-то място с актив от 11 пункта.

Новаците от Падерборн паднаха от Аугсбург с 0:3, а най-резултатния мач от съботния следобед бе на „Райн-Нека-Арена", където домакините от Хофенхайм загубиха драматично с 3:4 от новака Кьолн. Шест от попаденията в срещата паднаха още преди почивката, докато Байерн (Леверкузен) и Майнц 05 не можаха да си вкарат нито веднъж за 90 минути игра. Българският национал Тодор Неделев отново не бе в групата на гостите.

Ето и всички резултати от събота:

Фрайбург - Шалке 2:0

Аугсбург – Падерборн 3:0

Айнтрахт (Франкфурт) - Байерн (Мюнхен) 0:4

Байер (Леверкузен) - Майнц 0:0

Хофенхайм – Кьолн 3:4
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1