3. БАТЕ съсече Байерн в Беларус (ВИДЕО+СНИМКИ)

БАТЕ съсече Байерн в Беларус (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белорусите повалиха баварския колос с 3:1

Кошмарът на родните Левски и Литекс - БАТЕ Борисов, продължава да пише историята си със златни букви, след като днес надделя над един от колосите на европейския футбол Байерн (Мюнхен) с 3:1. Двубоят се игра на стадион "Динамо" в Минск" пред около 16 хиляди зрители и бе от програмата на група "F" на Шампионската лига.

Двубоят започна с атаки и към двете врати, като в началните минути белорусите пропуснаха чрез Хлеб и Поляков, а впоследствие Манджукич и Бадщубер изтърваха за германците.

В 13-ата минута пък Кроос бе много близо до това да порази целта, ала шутът му с левия крак нацели лявата греда на БАТЕ.

Така се стигна до 23-ата минута, когато домакините донякъде изненадващо излязоха напред в резултата. Тогава Володко намери Павлов в наказателното поле, а последният с десния крак прониза Нойер за 1:0.

Веднага след гола Мюлер и Манджукич можеха да изравнят, ала ударите им бяха спасени от Горбунов.

В последните 15 минути играта се накъса и на терена не се случи нищо по-интересно. Така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за тима от Беларус.

Втората част стартира с неточен изстрел на Володко, последван от такъв на Данте.Гостите обаче не можеха да наложат стила си на игра, а палачите на Левски и Литекс използваха всеки удобен момент да притесняват Нойер.

След куп пропуснати ситуации и пред двете врати дойде 78-ата минута, когато домакините попариха за втори път баварците, след като Родионов направи безпомощен Нойер след шут с левия крак от наказателното поле.

В последните минути германците се хвърлиха на финален щурм и съумяха да се върнат в мача в 91-ата минута, когато Шакири изведе хитро Рибери в пеналта на домакините, а франзуцинът с десния крак намали на 1:2.

Усилията на хората на Юп Хайнкес обаче се оказаха напразни, тъй като при една бърза контраатака в 95-ата минута Бресан сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1 след асистенция на Мозолевски.

След победата тимът на БАТЕ определено е хитът в тазгодишното изданите на Шампионската лига, след като е едноличен лидер в своята група "F" с пълен актив от 6 точки. Баварците са 2-и с 3 пункта, следвани от Валенсия също с 3 и Лил без спечелена точка.