3. Барселона забуксува без Луис Суарес (ВИДЕО)

Барселона забуксува без Луис Суарес (ВИДЕО)

Каталунците загубиха с 0:1 гостуването си на Реал Сосиедад и завързаха битката за титлата в Испания

Барселона, без наказания Луис Суарес, загуби с 0:1 гостуването си на Реал Сосиедад и пропусна да се отдалечи от преследвачите Атлетико (М) и Реал (М) в класирането на испанската Примера дивисион. Единственият гол в двубоя от 32-ия кръг на първенството отбеляза Микел Оярзабал в 5-ата минута. Барселона остава на първата позиция във временното класиране със 76 точки, на три от втория Атлетико Мадрид и на четири от Реал Мадрид, а Реал Сосиедад се изкачва на 9-ата позиция с 41 точки.

Двубоят започна на високи обороти и още във втората минута Мунир излезе на чиста позиция срещу вратаря на домакините, но не показа точност и стреля право в Руи.

В началото на 5-ата минута при центриране отдясно на Шаби Прието топката засече с глава Оярзабал, пращайки я в далечния ъгъл на вратата за 1:0.

Удар на Меси в 8-ата минута не срещна целта, а отново аржентинецът опита да разпечата вратата на домакините от пряк свободен, но нацели стената от бранители.

Красива комбинация на гостите в 33-ата завърши с извеждащо подаване към Арда Туран, чийто удар срещна тялото на бранител, а в последствие Руи успя да отклони преди кълбото да влезе в мрежата му.

След почивката отново Барселона диктуваше темпото на игра. В 54-ата Иниеста пробва нелош далечен удар, който стражът на домакините успя да отрази, а в 62-ата шанс имаше и Неймар след изпълнение на фаул, но също не показа достатъчно точност.

В 73-ата Пике получи в наказателното поле, овладя добре топката и я пусна между двама бранители към Меси, аржентинецът си поведе леко и шутира от зоната за изпълнение на дузпа, но отново Херонимо Руи показа рефлекс и опази мрежата си суха.

Футболистите на Луис Енрике засилиха натиска в последните минути на двубоя, но домакините показаха самообладание и запазиха аванса си до последния съдийски сигнал

Комисия настоява стадионът на Атлетико да бъде затворен

Поне за 2 мача заради поведението на феновете в дербито на Мадрид

Обрат: Алаба се възстановява, няма да се отказва

Защитникът на Реал (Мадрид) ще е аут през цялата 2024 година

Франция ще посрещне Израел в Париж

Предстоящият мач от Лигата на нациите ще е на "Стад дьо Франс"

Томас Тухел остава фаворит за нов селекционер на Англия

Преговорите между Футболната асоциация на Англия и Томас Тухел са в ход и продължават, съобщава журналистът на Sky Germany Флориан Платенберг

Капитанът на Челси се завръща срещу Ливърпул

Челси гостува на Ливърпул на „Анфийлд“ на 20 октомври, а добрата новина за мениджъра на „сините“ Енцо Мареска е завръщането на Рийс Джеймс