3. Барса с нова издънка в Ла Лига, изложи се и срещу Алавес

Барса с нова издънка в Ла Лига, изложи се и срещу Алавес

Двата тима врътнаха 1:1, а каталунците не впечатлиха отново с играта си

Барселона продължава да се представя доста неубедително в Ла Лига и този път врътна реми 1:1 при визитата си на Алавес.

Това стана в среща от 8-ия кръг на шампионата, а след нея каталунците са на незавидното 12-о място в класирането със скромните 8 пункта. Алавес е една позиция по-надолу със същия актив.

Риоха изведе домакините напред в 31-ата минута, но Гризман изравни в 63-ата минута и възстанови статуквото.

Срещата започна активно за каталунския тим и още в 12-ата минута Фати бе изведен на позиция сам срещу вратаря и макар ъгълът да бе малък той отправи неточен удар по диагонала.

Последваха активни минути за гостите и в 23-ата Меси стреля покрай стената от фаул, като и неговият удар не сполучи.

В 31-ата минута домакините изненадващо стигнаха до попадение.

Пике върна към стража Нето топката, но последният се засуети и вместо да я изчисти или подаде, той се разконцентрира и позволи на Риоха да се възползва и да открие за Алавес.

Две минути преди почивката Меси имаше добър шанс да изравни от фаул, но в крайна сметка неговият удар срещна стената.

До почивката така и нямаше повече интересни положения и Алавес излезе с аванс в резултата.

На почивката Куман направи три смени и извади от игра Дембеле, Бускетс и Ленгле, като пусна на техните места Тринкао, Пянич и Педри.

В 62-ата минута Жота от състава на домакините получи втори жълт и червен картон заради грубо нарушение, а минута по-късно изведеният сам срещу вратаря Гризман го прехвърли технично и изравни.

До самия край на мача обаче така и нямаше повече попадения и в крайна сметка срещата завърши при реми.

Алавес - Барселона 1:1