3. Барса показа на Селтик седмото небе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса показа на Селтик седмото небе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси, Суарес и Неймар развинтиха шотландския шампион със 7:0

Лионел Меси започна тазгодишната кампания в групите на Шампионска лига с чудесен хеттрик, а Барселона изглеждаше като на шоу мач при разгрома със 7:0 над Селтик, показал огромната разлика в класите между шампиона на Испания и този на Шотландия. Това е най-тежката загуба за Селтик в Шампионска лига

Луис Енрике поправи грешката от уикенда, когато остави Меси и Суарес резерви и каталунците шокиращо загубиха от Алавес с 1:2 в Примера. Тази вечер прочутото трио Меси – Суарес – Неймар водеше атаката и головете валяха.

След корнер отляво в третата минута Неймар подаде на свободния в наказателното поле Меси, което се оказа непростима грешка на гостите, защото аржентинската суперзвезда преодоля вратаря за 1:0.

Меси се вихреше и финтира Нир Битон в 15-ата минута преди красивият му удар да мине на сантиметри от лявата греда високо в ъгъла.

Чак в средата на първата част Скот Синклеър тръгна на рейд през защитата на Барса и подаде за другата нова „детелина” Муса Дембеле, който беше съборен от притичалия Марк-Андре тер Щеген – дузпа за Селтик. Точно Муса Дембеле застана зад топката, но се засили неуверено и би още по-неуверено, а Тер Щеген позна ъгъла и спаси с лекота вляво.

Дузпата срина още повече гостите и те бързо пуснаха втори гол. Меси тръгна на скорост напред, направи двойно с Неймар, който му върна удобно, Меси овладя и отблизо покачи на 2:0.

Ракитич виждаше как бележи, но левият бек Тиърни изчисти от голлинията изстрела му ниско вляво. Малко след това Неймар се втурна в контра и вратарят Де Врийс успя да спаси.

Пет минути след почивката Неймар завъртя от пряк свободен удар в горния ляв ъгъл, Де Врийс докосна топката, но недостатъчно и тя влетя в мрежата за 3:0.

Наказателната акция продължи с красиво попадение в 59-ата минута. Неймар с техника стигна до аутлинията и центрира меко, а резервата Андрес Иниеста от воле щеше да скъса мрежата – 4:0.

В следващата минута Селтик пак загуби лесно, Меси подаде на Суарес, който му върна и десетката на Барса оформи своя хеттрик от няколко метра за 5:0.

Четвърт час преди края Неймар копна за Луис Суарес, който овладя на гърди и с фамозно воле с левия крак оплете в горния ляв ъгъл за шестия гол.

Две минути преди края беше ред на Меси да стигне с финтове до аутлинията и пасът му позволи на Луис Суарес лесно да направи 7:0.

Шампионска Лига 16/17, Група C

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Барселона 1 1 0 0 7 3
2 Мьонхенгладбах 0 0 0 0 0 0
2 Ман Сити 0 0 0 0 0 0
4 Селтик 1 0 0 1 -7 0
Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?