3. Барса дръпна на върха с десети пореден успех (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса дръпна на върха с десети пореден успех (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците надвиха трудно опашкаря Леванте с 2:0

Лидерът Барселона постигна очаквана, но не и лесна победа при визитата си на опашкаря Леванте от XXIII кръг на испанската Примера.

Момчетата на Луис Енрике се наложиха с 2:0 над последния в таблицата тим, но не убедиха с играта си.

Те бяха в серия от пет триумфа над „прилепите” във всички турнири, като във всеки от случаите вкараха по най-малко четири попадения. Този път головете бяха два, като единият падна след щастлив рикошет, а другият - в добавеното време.

В 20-ата минута Жорди Алба центрира остро и Давид Наваро си вкара автогол, за да даде пренина на гостите. Малко след това Луис Суарес имаше чудесен шанс да я удвои след пас на Неймар, но пропусна.

После същото стори и Джеферсън Лерма от домакините, който бе изведен сам срещу Клаудио Браво, а в 38-ата минута неговият съотборник Хосе Моралес нацели гредата.

Веднага след паузата пък дошлият под наем Джузепе Роси накара Браво да спасява с вещина, а в 60-ата минута това направи и Диего Марино след удар на Ракитич.

В последните секунди на срещата Лео Меси асистира на Луис Суарес и той вкара своя гол номер 36 този сезон, за да оформи крайното 2:0 и да донесе десети пореден успех на Барса във всички турнири.

След него каталунците остават лидери с 54 т. и мач по-малко от втория Атлетико Мадрид (51), докато Леванте е на последна позиция с едва 17 т. в своя актив.

Комисия настоява стадионът на Атлетико да бъде затворен

Поне за 2 мача заради поведението на феновете в дербито на Мадрид

Обрат: Алаба се възстановява, няма да се отказва

Защитникът на Реал (Мадрид) ще е аут през цялата 2024 година

Франция ще посрещне Израел в Париж

Предстоящият мач от Лигата на нациите ще е на "Стад дьо Франс"

Томас Тухел остава фаворит за нов селекционер на Англия

Преговорите между Футболната асоциация на Англия и Томас Тухел са в ход и продължават, съобщава журналистът на Sky Germany Флориан Платенберг

Капитанът на Челси се завръща срещу Ливърпул

Челси гостува на Ливърпул на „Анфийлд“ на 20 октомври, а добрата новина за мениджъра на „сините“ Енцо Мареска е завръщането на Рийс Джеймс