3. Аякс преклони глава пред "стелистите" след невероятна драма в Букурещ

Аякс преклони глава пред "стелистите" след невероятна драма в Букурещ

Стяуа ще играе с Челси на осминафинал, румънците сътвориха страхотен обрат и отстраниха "синовете на боговете" след изпълнение на дузпи

Отборът на Стяуа сътвори истинска сензация в Лига Европа след като се класира за осминафиналите, преодолявайки холандския гранд Аякс след изпълнение на дузпи.

След като загубиха първия двубой на „Амстердам Арена” с 0:2, „стелистите” показаха непримирим дух в реванша в Букурещ тази вечер и на свой ред стигнаха до 2:0 в редовното време, с което вкараха мача в продължения.

Домакините не се уплашиха от името на своя съперник и оставиха и сърце и душа на терена, окрилени от близо 40 000 зрители, изпълнили трибуните на националния стадион в румънската столица.

Бранителят Ясмин Латовлевичи откри резултата за Стяуа в 38-ата минутаслед чудесно подаване на друг защитник - Влад Чиричес.

Именно асистентът на първото попадение хвърли в екстаз феновете на „стелистите” в 76-ата минута, отбелязвайки скъпоценния втори гол.

Двата тима бяха прекалено предпазливи по време на двете продължения и не успяха да създадат сериозни опасности пред двете врати.

По този начин драмата стана пълна след изтичането на 120-те минути, което доведе до изпълнение на дузпи.

Домакините показаха железни нерви при наказателните удари и не пропуснаха нито веднъж от четири опита, докато Шоне и Моисандер разочароваха феновете на холандския тим. Авторът на първото попадение за Стяуа Латовлевичи имаше нелеката задача да застане зад топката в решаващата дузпа и не сбърка, взривявайки врящия котел на националния стадион.

Така по изключително драматичен начин румънският тим се класира за осминафиналите, където ще търсят нова сензация, изправяйки се срещу английския Челси.

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)