3. Атлетико развали перфектния сезон на Интер (видео)

Атлетико развали перфектния сезон на Интер (видео)

Атлети грабна Суперкупата, Рафа Бенитес се провали пред първото си голямо предизвикателство

Атлетико Мадрид спечели за първи път в историята си Суперкупата на Европа. Носителите на трофея в Лига Европа победиха шампиона на Стария континент с 2:0 с попадения на Хосе Антонио Рейес и Серхио Агуеро. Младият вратар на Атлети Давид Де Хея успя да блесне в последната минута на срещата, като спаси 11-метров наказателен удар, изпълнен от Диего Милито.

С успеха си мадридчани развалиха перфектния сезон на „нерадзурите”, които до този момент спечелиха всички трофеи за, които претендираха през последната година. Суперкупата пък ще бъде повече от утешение за най-успешния испански тим през последния сезон, който не успя да се пребори за Купата на краля в Испания.

Супертрофеят бе оспорван пред препълнените трибуни на стадион „Луи II” в Монако.

Срещата стартира със задоволително темпо и добра активност на футболистите на Интер пред вратата на Атлетико. Уесли Снайдер първи успя да стреля заплашително към рамката. Това се случи още в първата минута.  Милито не закъсня и секунди по-късно също опита късмета си.

Серхио Агуеро бе съборен в наказателното поле на Интер минути по-късно, след като бе съборен от Кристиян Киву, моменти преди да засече подаване на Шимао. Постепенно испанският състав успя да поеме инициативата и в 42-ата минута Кун излезе на отлична позиция за стрелба, но опропасти възможността си с крайно неточен удар.

Атлети продължи да трупа напрежението пред вратата на най-добрия страж за сезона Жулио Сезар. Бразилецът бе принуден да прави изключително спасяване в 59-ата минута. Форлан и Рейес се откъснаха от защитата на европейските шампиони и последният успя да нанесе точен удар към долния ъгъл на Сезар, който обаче благодарение на отличните си рефлекси парира изстрела.

Кратко след това Рейес не сгреши от втория си опит и прониза Интер за 1:0. Агуеро създаде суматоха в наказателното поле. След кратък карамбол топката попадна в краката на Рейес, който с няколко крачки се промъкна покрай Майкон и шутира точно в близкия ъгъл на вратата.

Агуеро подпечата победата на Атлетико с втори гол в 83-ата минута на срещата. Пас от лявото крило бе пропуснат нелепо от защитата на Интер. Никопласираната топка се озова на крака на Кун, който от минимално разстояние стреля точно за 2:0.

В последната минута на срещата Интер спечели дузпа, а с това и шанса да върне интригата в мача. Горан Пандев бе фаулиран в наказателното поле, а реферът Масимо Бусака посочи към бялата точка. Зад топката застана голмайсторът Диего Милито. Таранът насочи топката във високия ъгъл на Де Хея, който обаче протегна ръката си и отклони топката, с което запази чиста мрежата на тима си.

Интер – Атлетико Мадрид 0:2