3. Атлетико надви Валенсия с 1:0 и е по-близо до Шампионската лига

Атлетико надви Валенсия с 1:0 и е по-близо до Шампионската лига

Отборът на Атлетико Мадрид постигна много ценна победа, която ще му помогне да участва в Шампионската лига през следващия сезон. Момчетата от Мадирд успяха да се наложат над тима на Валенсия с 1:0, след като Диего Форлан отбеляза единственото попадеине от дузпа.

Отборът на Атлетико Мадрид постигна много ценна победа, която ще му помогне да участва в Шампионската лига през следващия сезон. Момчетата от Мадирд успяха да се наложат над тима на Валенсия с 1:0, след като Диего Форлан отбеляза единственото попадеине от дузпа.

Първата част започна много оспорвано, като и двата тима можеха да отбележат попадения, но не съумяха да го сторят в първите минути на срещата. Диего Форлан и Макси Лопес направиха много сериозни пропуски пред вратата на Сесар Санчес. Отборът на Валенсия се опитваше да се противопостави с контраатаки, които бяха завършвани от Давид Вия. В 30-ата минута Серхио Агуеро напредна, но бе съборен в наказателното поле, а съдията Мехуто Гонзалес отсъди дузпа. Зад топката застана Диего Форлан, който реализира 11-метровия удар и направи резултата 1:0 в полза на “дюшекчиите”. До края на първата част не случи нищо друго и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

Второто полувреме бе далеч по-интересно, като и двата тима бяха близо до попадение. Давид Вия имаше много добри възможности, за да се разпише, но вратаря на Атлетико вършеше чудесно своята работа. “Прилепите” взеха инициативата за кратък период от време, но въпреки това не съумяха да стигнат до гол. Футболистите на Атлетико в лицето на Диего Форлан можеха да отбележат, но ударът на състезателят на Атлетико мина в страни от вратата.

След тази победа тимът на Атлетико Мадрид се намира на 4-та позиция с актив от 61 точки, докато Валенсия е позиция по-назад с актив от 59 точки.

Атлетико Мадирд – Валенсия 1-0
1-0 Диего Форлан 30’

Атлетико Мадирд: Франко, Перния, Уйфалуши, Ибанес, Домингес, Гарсия, Макси, Асунсао, Шимао, Форлан, Агуеро