3. Аталанта изненада Интер в 90-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аталанта изненада Интер в 90-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола на Бонавентура донесоха трите точки за Аталанта на "Джузепе Меца"

Отборът на Аталанта открадна трите точки като гост на Интер в мач от 29-ия кръг на Серия "А". Гостите стигнаха до успех с 2:1, благодарение на два гола на Джакомо Бонавентура, вторият от които в 90-ата минута. Голът за "нерадзурите" отбеляза Мауро Икарди.

Домакините могат да съжаляват за загубата, тъй като нацелиха цели три греди.

Още в петата минута Гуарин бе близо до това да открие резултата, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Гостите отговориха с опасен удар на Денис с глава, но напречната греда спаси Ханданович, който нямаше как да стигне до топката.

В 35-ата минута Аталанта поведе. След центриране на Моралес, Бонавентура овладя добре топката, нагласи си я на десния крак и разстреля Ханданович.

"Нерадзурите" обаче изравниха само минута по-късно. Футболистите на Аталанта продължиха с отпразнуването на гола си и изпуснаха Икарди. Нападателят на домакините се промъкна през защитата на гостите и умело пусна топката зад Консили.

Малко след началото на втората част Гуарин отново стреля силно, но и този път пропусна, като топката облиза напречната греда. Паласио също нямаше късмет, след като аржентинският нападател удари нова греда за Интер. Този път десният страничен стълб спаси гостите.

Две минути преди края на двубоя Интер нацели трета греда. Джонатан се измъкна от защитата на гостите и технично прехвърли Консили, но напречната греда отново спаси Аталанта. При добавката Икарди бе изпреварен и не успя да отбележи.

В 90-ата минута Аталанта открадна трите точки. Бриенца центрира от корнер, Бонавентура стреля с глава и промуши топката между краката на Ханданович, донасяйки победата за гостите.

Това е четвърта поредна победа за Аталанта в Серия "А", което изстрелва тима на Стефано Колантуоно до осмата позиция с актив от 40 точки. Поражението сложи край на серията от шест поредни мача без загуба в първенството за "нерадзурите". Интер остава пети с 47 точки.

В другите мачове, играни в 16:00 часа Сампдория разгроми Верона с 5:0, Удинезе спечели с минималното 1:0 срещу Сасуоло у дома, а Болоня надви Каляри със същия резултат.