3. Астън Вила покори "Анфийлд" (+ВИДЕО)

Астън Вила покори "Анфийлд" (+ВИДЕО)

Бирмингамци надделяха с 3:1 над Ливърпул като гост

Отборът на Ливърпул регистрира пето поражение във Висшата лига през настоящия сезон, след като отстъпи с 1:3 като домакин на Астън Вила в мач от 17-ия кръг на шампионата. Мачът се игра на „Анфиийлд”.

Гостите от Астън Вила можеха да поведат още във 2-ата минута, но Пепе Рейна спаси удара на Кристиан Бентеке. Ливърпул отвърна с удар на Стивън Джерард, но Брад Гузан се справи. В 19-ата минута Джонджо Шелви можеше да отбележи, но Нейтън Бейкър блокира удара му.

Така дойде 29-ата минута, когато Астън Вила успя да излезе с гол напред. Брет Холман комбинира с Кристиан Бентеке, който с великолепен удар прати неспасяемо кълбото в мрежата на домакините. Последва добра възможност за Ливърпул, но Луис Суарес стреля неточно, а малко след това Андреас Вайман се отчете с пропуск за гостите.

Бирмингамци поведоха с 2:0 в 40-ата минута, след като Андреас Вайман се разписа с десния крак след пас на Кристиян Бентеке. При аванс от две попадения в полза на Астън Вила дойде почивката на мача.

В началните минута на втората част Луис Суарес и Стюърт Даунинг пропиляха добри възможности за Ливърпул, а домакините бяха наказани за тези пропуски в 51-ата минута, когато Астън Вила поведе с 3:0. Брет Холман подаде към Кристиан Бентеке, който с хубав удар забоде кълбото във вратата на Пепе Рейна, а по този начин отбеляза и втория си гол в мача. В 54-ата минута бирмингамци можеха да отбележат четвърти гол, но ударът на Андреас Вайман бе спасен от вратаря на Ливърпул.

Ливърпул обаче не се предаде и в 67-ата минута можеше да достигне до гол, но ударът на Даниел Агер с левия крак бе спасен от Брад Гузан. Мърсисайдци все пак достигнаха до почетен гол в 87-ата минута, когато Стивън Джерард се разписа след пас на Глен Джонсън.

Така Астън Вила спечели мача с 3:1 и вече е с актив от 18 точки, като заема 14-ата позиция в класирането. Ливърпул остава с 22 пункта и е на 12-ото място.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)