3. „Аспирините” спряха устрема на Борусия Дортмунд (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Аспирините” спряха устрема на Борусия Дортмунд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байер би "жълто-черните" в Леверкузен за първи път от 2007 г. насам

Борусия Дортмунд загуби за първи път от пет мача, след като отстъпи с 0:2 пред Байер в Леверкузен.

„Жълто-черните” получиха по едно попадение в началото и в края на срещата от шестия кръг на германската Бундеслига, играна пред пълния до краен предел „Бай Арена”.

Домакините започнаха по-добре двубоя и в десетата минута Хакан Чалханоглу подаде на Адмир Мехмеди и македонецът откри резултата.

След попадението Борусия натисна в опит да изравни резултата, но не успя да го стори до почивката.

След нея „жълто-черните” продължиха да бъдат по-активни на терена, но контраатаките на „аспирините” бяха изключително опасни.

Именно при една такава, в 79-ата минута, отново Чалханоглу проби добре и подаде към Хавиер Ернандес, за да може Чичарито да вкара петия си гол от началото на сезона и да оформи крайното 2:0 от близка дистанция.

Благодарение на първия си домакински успех над опонента от 2007 г. насам, отборът на Байер вече има 10 точки в актива си, само с две по-малко от Борусия, докато лидер е Байерн с 16.

Припомняме, че по-рано през деня шампионите загубиха за първи път точки в Бундеслигата, а подробности и всички останали резултати вижте тук.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1