3. „Аспирините” изпуснаха в края „бременските музиканти”

„Аспирините” изпуснаха в края „бременските музиканти”

Вердер се измъкна от зоната на изпадащите, след като стигнаха до 2:2 в последната минута на срещата

Съставът на Байер Леверкузен изпусна ценни две точки при визитата си на закъсалия Вердер Бремен, регистрирайки равенство 2:2, макар осем минути преди края на редовните 90 да водеха с 2:0.

Първите три попадения в последната среща от 24-ия кръг на германската Бундеслига бяха дело на футболисти на „аспирините”, макар едно от тях да бе в грешната врата.

Гостите поведоха три минути преди края на първата част, след като швейцарският национал Ерен Дердюк оползотвори пас на Гонсало Кастро и откри резултата.

В 67-ата минута пък голмайсторът асистира за второто попадение на своя тим, извеждайки Симон Ролфес и така резултатът стана 0:2 в полза на тима от Леверкузен.

В 81-ата минута обаче в игра за тима, заемащ втора позиция в подреждането, се появи германският национален нападател Щефан Кислинг, който заби топката в собствената си врата с едно от първите си докосвания.

Малко по-късно неговият съотборник Артуро Видал получи втори жълт картон и остави състава с човек по-малко, а в самия край на двубоя австрийският бранител Себастиан Прьодл донесе ценната точка на Ведер Бремен, с която отборът се измъкна от зоната на изпадащите, събирайки 25 точки в своя актив.