3. Арсенал разгроми Галатасарай с хеттрик на Дани Уелбек (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал разгроми Галатасарай с хеттрик на Дани Уелбек (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсен Венгер отпразнува 18 години начело на „топчиите” с 4:1, Борусия с класика в Брюксел

Арсенал ознаменува по най-добрия начин 18-годишнината на мениджъра Арсен Венгер начело на клуба, след като победи с катеогричното 4:1 гостуващия тим на Галатасарай и така постигна дебютна победа в група “D” на Шампионска лига.

„Артилеристите” решиха всичко още до почивката, отбелязвайки три безответни попадения. Те започнаха вихрено срещата, а в центъра на вниманието бе дошлият това лято от Манчестър Юнайтед английски национал Даниел Уелбек.

23-годишният нападател откри резултата в 22-ата минута, когато успя да се измъкне от засадата и овладя технично пас на Алексис Санчес, след което промуши топката между краката на вратаря Фернандо Муслера – 1:0.

Само осем минути по-късно Арсенал отново ликуваше, а в обятията на съотборниците си пак бе Дани Уелбек. Стрелецът на „топчиите” се възползва от грешка в отбраната на гостите и се справи с Фелипе Мело, за да може хладнокръвно да насочи топката в долния ъгъл за 2:0.

Лондончани нанесоха своя трети удар 11 минути след второто попадение, когато Месут Йозил намери с хитър пас Алексис Санчес и 40-милионата покупка на домакините им даде класически аванс – 3:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Уелбек не спря да бележи. Той оформи хеттрика си в 52-ата минута, когато елегантно засече подаване на Алекс Окслейд-Чембърлейн и прехвърли вратаря – 4:0.

Малко по-късно обаче вратарят на „артилеристите” Войчек Шчесни фаулира откъсващия се Бурак Йълмаз и получи директен червен картон, а гостите – правото да изпълнят дузпа. Зад токата застана потърпвешият и без затруднения реализира почетното попадение за турския гранд – 1:4.

В другия мач от групата Борусия (Дортмунд) също се наложи с три гола разлика.

„Жълто-черните” надвиха като гости с класическото 3:0 състава на Андерлехт и така запазиха първото си място в групата с пълен точков актив след два мача. Две от новите попълнения на гостите бяха в основата на първия гол, паднал още в третата минута.

Тогава завърналият се в клуба след неуспешен период в Манчестър Юнайтед японец Шинджи Кагава асистира на дошлия от Торино срещу 20 млн. евро Чиро Имобиле и италианецът се разписа за втори път в Шампионската лига.

Така Дортмунд се оттегли на почивка с аванс от едно попадение, като резултатът се запази такъв до заключителните 20-ина миунти. Тогава на сцената излезе резервата Густаво Рамос.

Колумбиецът, който също пристигна това лято в тима на Борусия, се появи на терена в 65-ата минута. Той вкара за 2:0 в 69-ата, а десет по-късно отново той оформи и крайното 3:0.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1