3. Арсенал пребори коравия Нотингам и взе първите три точки (ВИДЕО)

Арсенал пребори коравия Нотингам и взе първите три точки (ВИДЕО)

"Топчиите" имаха напрегнати последни минути, в които да бранят крехък аванс

Арсенал започна отлично новия сезон във Висшата лига и победи с 2:1 Нотингам Форест на "Емирейтс". "Топчиите" вкараха два гола в рамките на шест минути преди почивката, които им донесоха и пълния комплект точки.

Очаквано Арсенал започна силно и още от първите минути показа агресия и директни действия по посока на вратата на Мат Търнър. Сака създаде опасна ситуация след пробив и центриране, но Уили Боли изчисти топката.

Арсенал откри резултата в 26-та минута. Габриел Мартинели се нагърби да пробива по левия фланг. В ситуация двама на един бразилецът успя много елегантно и с красив пас с пета да подаде към Нкетиа. Надатаелят стреля и след рикошет топката попадна в мрежата.

Само 6 минути бяха нужни на Арсенал за ново попадение. Букайо сака получи топката и влезе с нея навътре към по-удобния си ляв крак. Последва шут от дистанция, а топката влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на Търнър.

Първата по-стойностна атака на гостите дойде в 70-тата минута, Данило дриблира добре в половината на Арсенал. Топката беше добре разиграна за да достигне до Ола Айна, който стреля от дистанция и спечели корнер. От ъгловия удар не последва нищо опасно, но това беше един от малкото позитивни моменти за Форест.

В 82-та минута Нотингам се върна в срещата . Двете резерви Еланга и Ауони изработиха попадение, което върна интригата. Еланга проби със страхотна скорост в половината на "топчиите'', подаде към нигерийския централен нападател и той се разписа. Така Ауони се превърна в първия футболист на Форест, който бележи в 5 поредни мача във Висшата лига от Стан Колимор, който записа такова постижение през 1995 г.

Реал Мадрид се изравни на върха с Барселона (ВИДЕО)

Виляреал падна с 0:2, Валверде с гол и асистенция, Карвахал се контузи

Интер подчини 10 от Торино в мач с 5 гола (ВИДЕО)

Тюрам с хеттрик при 3:2 в Милано, шампионите на 2 точки от върха в Серия А