3. Арсенал показа мускули във Франкфурт (ВИДЕО)

Арсенал показа мускули във Франкфурт (ВИДЕО)

"Артилеристите" с класически успех за начало на Лига Европа

Арсенал стартира участието си в Лига Европа с убедителна победа с 3:0 срещу миналогодишния полуфиналист Айнтрахт (Франкфурт). Резултатът не отговаря на представянето на двата отбора, но лондончани бяха доста по-ефективни от съперника си, като откриха резултата в 38-ата минута с попадение на Джо Уилок.

Германците доминираха през първото полувреме и пропуснаха няколко отлични възможности за гол. В 79-ата минута Кор получи втори жълт картон и остави Айнтрахт с 10 човека, а в последните минути Сака и Обамеянг се разписаха, за да стигне до изглеждащата впечатляваща победа на “топчиите”.

Германците започнаха активно и още в петата минута те застрашиха вратата на Мартинес. Костич навлезе в наказателното поле и пусна към Камада, топката стигна до Соу, но ударът му не затрудни вратаря на гостите. Отговорът на Арсенал бе бърза атака и великолепно центриране на Сака, който сложи топката на крака на Торейра, нахлул от задна позиция в наказателното поле. Неговия изстрел обаче бе крайно неточен.

Защитата на лондончани оставяше доста пролуки и това позволяваше на Айнтрахт да стига до вратата. В 12-ата минута Андре Силва стреля, но топката мина покрай вратата. Най-сериозната опасност от началото на срещата бе пропусната от Костич в 18-ата минута, когато той бе изведен на добра позиция.

В този период домакините имаха сериозно предимство и често атаките на тима носеха опасности, но топката не попадаше във вратата. Мартинес направи отлично спасяване след удар на Костич. След половин час игра пък Обамеянг проби отляво и намери Джо Уилок, но младокът стреля над вратата. Малко по-късно Трап трябваше да се намесва след опит на Емил Смит Роу. Пред другата врата удар с глава на Дост мина покрай дясната греда.

Пропуските на Айнтрахт бяха наказани и в 38-ата минута гостите поведоха. Контраатака завърши с удар на Уилок, топката се отклони след рикошет и не остави шансове на Трап. Малко преди почивката вратарят на лондончани отново трябваше да се намесва, като този път се справи след изстрел на Андре Силва.

След почивката "артилеристите" показаха по-добра игра и въпреки превъзходството си, головете им дойдоха в самия край. В 85-та Сака удвои аванса им, а само 120 секунди по-късно и Обамеянг бе точен за крайното 3:0.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман