3. Арсенал отново на върха след класика над Брентфорд (ВИДЕО)

Арсенал отново на върха след класика над Брентфорд (ВИДЕО)

"Топчиите" с нов отличен мач във Висшата лига

Арсенал се наложи над Брентфорд като домакин с 3:0 в мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

След центриране от корнер от страна на Букайо Сака в 17-ата минута, топката бе засечена първа греда от Уилям Салиба, който стреля в обратния ъгъл и откри резултата с помощта на левия страничен стълб – 1:0.  Кийрън Тирни подаде към Гранит Джака, който от границата на наказателното поле центрира топката зад гърба на защитата в 28-ата минута. Там Габриел Жезус се извиси над Понтус Янсон и удвои преднината на Арсенал.

Четири минути след началото на второто полувреме Букайо Сака подаде към Фабио Виейра, който овладя и стреля със своя по-силен ляв крак. Португалецът отбеляза красив гол от границата на наказателното поле. В 57-ата минута Габриел Жезус стреля от пеналтерията, но вратарят на Брентфорд Давид Райа успя да отрази удара.

След шестата си победа Арсенал изпревари Манчестър Сити и застана начело на класирането във Висшата лига. Брентфорд остава на 9-о място с актив от 9 точки.