3. Алегри: Контролирахме мача и победата ни е заслужена

Алегри: Контролирахме мача и победата ни е заслужена

Нападателите ни създадоха главоболия за защитата на Юнайтед, допълни спецът

Старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри изрази задоволство от начина, по който неговият отбор контролираше събитията на терена при гостуването на Манчестър Юнайтед.

Юве спечели на "Олд Трафорд" с 1:0 в най-интересния мач от Шампионска лига снощи. Единственото попадение реализира Пауло Дибала.

"Изиграхме много силен мач. През второто полувреме Юнайтед ни пресираше повече и ни принуди да направим някои грешки, от които им дадохме няколко положения.

Но като цяло победата ни е напълно заслужена. Контролирахме играта в средата на терена и вдигахме темпото, когато получавахме възможност за атака.

Нападателите ни се движеха доста и създадоха главоболия за защитата на Юнайтед. Но допуснахме брак в последния пас, особено през второто полувреме.

Доволен съм, защото продължаваме да надграждаме и да трупаме самочувствие", каза Алегри.