3. 3 от 3 за Реал след интересно 2:1 над 10 от Юве (ВИДЕО)

3 от 3 за Реал след интересно 2:1 над 10 от Юве (ВИДЕО)

Галатасарай не остави шансове на Копенхаген - 3:1 (ВИДЕО)

Отборът на Реал (Мадрид) направи нова решителна крачка към класиране за осминафиналите в Шампионската лига, след като тази вечер спечели голямото дерби с Ювентус с 2:1. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на група "В" на надпреварата.

Мачът започна страхотно за домакините, след като още в 4-ата минута Анхел Ди Мария изведе Кристиано Роналдо зад отбраната на „бианконерите” и португалският голмайстор преодоля Буфон за 1:0.

Постепенно гостите поизравниха играта в 22-ата минута стигнаха до изравнително попадение. Пол Погба бе оставен непокрит на задна греда след центриране отдясно по атаката на торинци, французинът стреля с глава, но Икер Касияс бе заел добра позиция и отрази удара му. Топката обаче се озова пред Фернандо Йоренте. който направи добавка за 1:1. Радостта на „Старата госпожа” обаче бе твърде кратка, тъй като в 28-ата минута „кралският клуб” получи правото да изпълнява дузпа за нарушение на Киелини срещу Серхио Рамос, а Кристиано Роналдо не сгреши от бялата точка и вкара за 2:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

Три минути след почивката Джорджо Киелини си изкара директен червен картон, след като фаулира откъсващия се Роналдо. Така „бианконерите” трябваше да доиграят мача в намален състав. С числен превес на терена „белият балет” контролираше събитията на терена до края на мача, но така и не успя да превземе вратата на Буфон за трети път.

В 60-ата минута Ди Мария нахлу отдясно и центрира успоредно на голлинията към Карим Бензема, но вторият не успя да прати топката в полуопразнената врата. Ювентус получи няколко добри възможности да се добере поне до равенство, но защитниците в бяло внимаваха и не допуснаха изравнителен гол.

До края на мача нови попадения не паднаха и така Реал стигна до успеха след 2:1 над "старата госпожа".

В другия мач от тази група "В" Галатасарай се наложи с 3:1 като домакин над състава на Копенхаген.

Фелипе Мело изведе турците напред в 10-ата минута, а Уестли Снайдер удвои в 38-ата. Дидие Дрогба покачи на 3:0 в даденото от рефера продължение на първата част, а крайното 1:3 оформи Клаудемир в 88-ата минута.

След изиграването на днешните мачове Реал е едноличен лидер с 9 точки, следван от Галатасарай с 4. Ювентус е 3-и с 2 точки, а Копенхаген има спечелена една.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)