3. 1:1 между Вила и Сити в Бирмингам, Стенли игра, Марто не

1:1 между Вила и Сити в Бирмингам, Стенли игра, Марто не

Дън даде преднина на домакините, а Белами изравни през втората част за "гражданите"

1:1 завърши последният мач от 8-ия кръг на английската Висша лига между тимовете на Астън Вила и Манчестър Сити, който се игра на стадион „Вила Парк” в Бирмингам.

В тима на домакините отново с капитанската лента бе Стилиян Петров, докато за гостите от Манчестър мениджърът Марк Хюз реши да не използва в двубоя Мартин Петров, въпреки че той бе с основен принос за победата в предишния кръг над Уест Хем.

Стенли направи блестящ мач, а негов силен удар през първата част за малко не намери очертанията на вратата, пасена от Гивън.

Двубоят започна по-добре за домакините и „Вила Парк” ликуваше след 15 минути игра. Бившият капитан на „гражданите” Ричард Дън надскочи екс капитана на Вила Гарет Бари при ъглов удар и порази вратата на Сити за 1:0. Ирландският национал не изрази бурно радостта си от попадението.

До края на първата част играчите на Сити създадоха няколко добри възможности пред Фридел, които обаче не съумяха да реализират.

През втората част гостите започнаха да комбинират много успешно и заслужено стигнаха до изравняването. В 67-ата минута атака минала през Айрланд и Адебайор стигна до Белами, който показа, че се намира в отлична форма, вкарвайки за 1:1.

В края Сити дори имаха възможност да стигнаха до трите точки, но защитата на Вила одържа натиска. През целия мач феновете на Вила скандираха обидни реплики по адрес на бившия си любикец Бари. На стадиона имаше множество плакати, на които пишеше, че той е предател. Халфът пристигна на "Ийстландс" в началото на лятото срещу 12 млн. паунда като мнозина сметнаха, че парите на Абу Даби Юнайтед Груп са били основната причина той да смени клубната си принадлежност.

След постигната точка Сити е на 4-а позиция с 16 точки, докато Вила са 7-и с 13.

Астън Вила – Манчестър Сити 1:1

(1:0) Дън 15’
(1:1) Белами 67’

Астън Вила: Фридел; Куеяр, Дън, Колинс, Уорнък; Милнър, Ст. Петров, Сидуел, А. Йънг (81’ Рио-Кокър), Агбонлахор, Карю (69’ Хески)

Манчестър Сити: Гивън; Сабалета, Лескът, Туре, Бридж; Де Йонг (50’ Айрланд), Бари, Райт-Филипс; Тевес (68’ Санта Крус), Белами, Адебайор

Жълти картони: Петров (АВ)л Де Йонг, Райт-Филипс (МС)
Стадион: „Вила Парк”, Бирмингам 37 924 зрители
Съдия: Майк Дийн