Тежка санкция за Белингам от УЕФА

Героят за Англия е разследван за неприличен жест

Големият герой за Англия от осминафиналите на Евро 2024, халфът Джуд Белингам, ще се размине без наказание от УЕФА.

Звездата на Реал бе разследван за неприличен жест, отправен към Словакия, след като вкара за 1:1 в 4-ата минута на добавеното време.

Веднага след мача от Нион започнаха разследване на слубая, а самият футболист обясни, че е било "приятелска шега".

Според Билд и Дейли Мейл, бившият футболист на Борусия Дортмунд ще получи петцифрена глоба, но ще може да играе срещу Швейцария от четвъртфиналите.

В основата на решението е фактът, че Словакия не търси наказание за футболиста на съперника.

Bild също така припомня, че аржентинският вратар Емилиано Мартинес е направил подобен жест по време на дузпите на финала на Мондиал 2022 в Катар и се е отървал с глоба.