Италия обърна Албания след най-бързия гол в историята на турнира (ВИДЕО)

"Адзурите" с ценен успех с 2:1

Италия успя да победи с 2:1 Албания в последния мач от програмата на втория ден на Евро 2024. "Скуадра Адзура" получи най-бързия гол в историята на Европейските първенства след само 23 секунди, но това не им попречи да стигнат до трите точки след обрат в рамките на пет минути.

Шокиращо начало на мача и Гол за Албания в 23 секунда на мача. Недим Байрами поведе Албания за 1:0.

Италия успя да отговори бързо и в 11-та минута след късо изпълнение на корнер Алесандро Бастони беше намерен на далечната греда и бранителят на Интер прати топката в обратния ъгъл за 1:1.

"Адзурите" направиха пълен обрат само пет минути по-късно. Николо Барела беше на точното място на границата на наказателното поле да стреля без подготовка избита топка от защитата и остави Стракоша безпомощен с изстрел в левия ъгъл.

Пет минути преди края на първата част Скамака отново се измъкна от защитата на Албания. Нападателят се озова на чиста стрелкова позиция, но Стракоша скъси ъгъла и успя да спаси своята родина от трети гол.

Малко по-късно Армандо Броя проби отдясно, навлезе към центъра на терена и пробва мощен шут от средна дистанция, но високо над напречната греда.

В 80-ата минута Федерико Димарко направи индивидуален рейд по левия фланг и пробва мощен удар, който не затрудни Стракоша.

Италия - Албания 2:1