Изписаха от болницата Барнабаш Варга

Унгарският национал се завърна в родината си

Нападателят на Ференцварош и унгарския национален отбор по футбол Барнабаш Варга беше изписан от болницата и се върна в родината си, съобщиха от клуба от Будапеща в сряда.

Унгария победи драматично Шотландия с 1:0 на 23 юни в мач от третия кръг на груповата фаза на Европейското първенство в Щутгарт.

В средата на второто полувреме Варга се сблъска с вратаря на шотландците Ангъс Гън и падна на земята.

Футболистът не можа да стане от терена в продължение на няколко минути, след което беше изнесен на носилка с поставена кислородна маска. Малко по-късно играчът претърпя операция заради фрактури на лицето, а лекарите установиха и мозъчно сътресение.

Отборът на Унгария зае трето място в крайното класиране в група "А" и все още има шансове да се класира за директните елиминации на Евро 2024 в Германия.

Халф на Нидерландия: Готови сме за Румъния