1. Novsport
  2. Други спортове
  3. (Залози на) E-sports, по-популярни от всякога!

(Залози на) E-sports, по-популярни от всякога!

В България, най-голямата лига за електронни спортове е A1 Gaming League

(Залози на) E-sports, по-популярни от всякога!

E-sports се превръщат във все по-важна част от обществото.

В момент, когато връзката с ежедневието е по-трудна за установяване, някои професионални клубове започват да подписват с е-спортисти.

В България, най-голямата лига за електронни спортове е A1 Gaming League.

Съществуват игри, като например Dota 2, League of Legends, Counter Strike: GO и Fortnite, за които се харчат много пари.

Хазартът също ги е завладял. Можете да видите това в сайтове като JOHNNYBET, където ще откриете добри съвети за спортни залагания, безплатни бонуси и промокодове, както и нарастващото предлагане на е-спортове в почти всички сайтове за залагания.

Най-големите e-sports турнири се организират от създателите на Dota 2. Те са изплатили над $219 милиона в парични награди на e-sports играчи. През 2019, наградният фонд на Dota 2 – The International, съставляваше над $34 милиона, от които, повече от $15 милиона бяха разделени между отбора победител.

Датският играч Йохан Съндщайн беше част от тима победител. Спечелвайки този турнир, той заработва наведнъж повече от $3 милиона през 2019. Общо Йохан Съндщайн (никнейм N0tail), вече е спечелил почти $7 милиона благодарение на e-sports, което го прави най-добре платеният играч в света.

Други геймъри, спечелили също много пари са Джеси Вайника, Анатан Фам и Себастиан Дебс. Всички те играят Dota 2 и формират тим заедно с Йохан Съндщайн.



Игри като Counter Strike ($87.1 милиона), Fortnite ($84.4 милиона) и League of Legends ($73 милиона) също имат добър успех в света на e-спортовете и раздават огромни награди на победителите. Игрите станаха много интересни за спонсорите и по тази причина, парите за награди се увеличават бързо. През 2019 наградният фонд на The International, беше над три пъти по-висок в сравнение с този пет години по-рано. Отчасти това се дължи на нарастващия брой зрители. По данни на Statista се очаква повече от 640 милиона души да гледат e-sports през 2022, спрямо едва 130 милиона през 2012. 

Както виждате, много пари могат да бъдат спечелени в света на e-спортовете. Това е и една от причините букмейкърите да предлагат повече и повече залози на e-sports. През 2015 “само” $315 милиона са били заложени на e-спортове, от които е реализирана печалба $24 милиона. Очаква се до края на 2020, $23.5 милиарда да бъдат заложени на е-sports, а печалбите да достигнат повече от $1.8 милиарда тази година. 

Самите играчи в електронните спортове, също печелят повече и повече пари играейки игри. Това е така, благодарение на инвестициите, които правят спонсорите в този бранш, поради нарастващата му привлекателност. E-sports са едно от най-интересните развития в спортните залози и пазарът продължава да се разраства бързо – факт който няма да се промени през следващите години.

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)

България завърши на 14-о място на Световната купа по шорттрек

Състезанието се проведе в Канада

Сестри Стоеви дадоха едва 13 точки на шведки

Българките се класираха на четвъртфинал в Нидерландия

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Вижте подробности

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика