2. Други спортове
  3. Второ злато за Катинка Хошсу в Рио

Второ злато за Катинка Хошсу в Рио

Унгарката триумфира на 100 метра гръб

Унгарката Катинка Хошсу спечели втора злато от Игрите в Рио, след като триумфира на 100 метра гръб. "Желязната лейди" финишира първа за 58,45 секунди, а преди два дни спечели на 400 метра съчетано с нов световен рекорд.

Световната шампионка Емили Сийбом от Австралия, поведе след първата дължина, но Хошсу успя да навакса във втората половина на дистанцията.

Втора остана американката Катлийн Бейкър с 58,75, а две състезателки - Кайли Масе от Канада и Фу Юанхуей от Китай, поделиха бронзовото отличие с равно време от 58,76.

Страхотно е, не мога да повярвам, че спечелих на 100 гръб. Плувала съм 100 гръб милиони пъти по време на тренировките за 400 съчетано и целта ми беше да го превърна във втора природа за Рио, както и се случи. Свежа съм и в страхотна форма, каза Катинка Хошсу, която ще плува още на 200 гръб, бътерфлай и 200 съчетано.

Олимпийската шампионка в дисциплината от Лондон 2012 - Миси Франклин, изгледа финала като зрител, след като не успя да се класира на американските квалификации.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година