2. Други спортове
  3. Сопита Танасан спечели първата категория във вдигането на тежести

Сопита Танасан спечели първата категория във вдигането на тежести

Тайландката взе златото с двубой от 200 килограма

Тайландката Сопита Танасан спечели първия златен медал в дисциплината вдигане на тежести от олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като завърши на първо място в женската категория до 48 килограма. След като Танасан стана четвъртата тайландка със златен медал в историята в тази дисциплина, със сребро завърши индонезийката Шри Агустиани, а бронзът спечели японката Хироми Мияке.

21-годишната Танашан спечели златния медал с лекота, след като само преди седмица основната ѝ конкурентка Чжъхуей Хоу от Китай се оттегли от надпреварата заради травма в коляното. Тя беше заместена от Супин Мън, която обаче ще се състезава в тежката категория.

Друга съперничка на златната медалистка - Ти Хуен Вуон, не записа името си сред завършилите след три неуспешни опита още в изхвърлянето.

В тази дисциплина Танасан завърши с най-добър опит на 92 килограма, а в изтласкването тя записа 108 килограма и спечели златния медал в Рио с двубой от 200 килограма. Със 192 (85/107) остана Агустиани, докато Мияке завърши със 188 (81/107).

Освен първи златен, медалът е и дебютен за тайландците в Рио де Жанейро. Очакват се обаче още отличия от тежката атлетика и бокса, които са единствените дисциплини, в които Тайланд е печелил олимпийски титли.

1. Сопита Танасан (Тайланд) - 200 (92/108) килограма

2. Шри Агуастиани (Индонезия) - 192 (85/107)

3. Хироки Мияке (Япония) - 188 (81/107)

4. Беатрис Пирон (Доминиканска република) - 187 (85/102)

5. Маргарита Елисеева (Казахстан) - 186 (80/106)

6. Морган Кинг (САЩ) - 183 (83/100)

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година