2. Други спортове
  3. Шампионът Хърватия на финал по водна топка

Шампионът Хърватия на финал по водна топка

Хърватите взеха дербито на Балканите срещу Черна гора с 12:8 в полуфинала

Хърватия отново демонстрира класата си в турнира по водна топка и се наложи с 12:8 (7:5) над Черна гора на полуфинала. Така хърватите ще защитават титлата си от Лондон и очакват победителя от мача Италия - Сърбия. Черногорците ще могат да се утешат с евентуален бронз. Андро Бусле вкара 4 гола за победителите, а Анджело Сетка - 3. За Черна гора Драшко Ивович се разписа три пъти.

Хърватите поведоха с 3:0 в началото, но 2 минути преди края на първата част Дарко Бругулян с далечен изстрел изравни сензационно за 3:3. Все пак Бусле върна преднината на олимпийските шампиони малко преди края на частта, а до 2:30 минути преди края на полувремето отборите на два пъти бяха равни до 5:5.

След началото на третия период хърватите поведоха с 8:5 с голове Сандро Сукно, Марко Мацан и Лончар, а Виекослав Паскович пропусна да намали. До края на мача черногорците не успяха да намалят на повече от два гола, а в края на мача резултатът набъбна до 12:8.

Полуфинални срещи на турнира по водна топка за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро:
Черна гора - Хърватия - 8:12 (5:7)
Италия - Сърбия

Срещи за 5-8 място:
Унгария - Бразилия - 13:4 (7:1)
Гърция - Испания

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година