ОБЗОР: Епитропов осми във финала на 100 метра бруст на Европейското

19-годишната Тея Николова остана на 23 стотни от финал, Калоян Левтеров е първа резерва

Любомир Епитропов завърши на осмо място във финала на 100 метра бруст при мъжете на Европейското първенство по плуване в сръбската столица Белград.

Епитропов бе в осми коридор и даде време 1:00.34 минути. Плуването му беше само с две стотни по-бавно от собствения му национален рекорд в дисциплината, поставен преди три години.

Шампионската титла спечели Мелвин Имуду (Германия) с 58.84 секунди, а второ и трето място заеха съответно турчинът Беркай Йогретър с 59.23 и литовецът Андриус Сидлаускас с 59.27 секунди.

Тея Николова завърши пета във втория полуфинал на 100 метра бруст при жените и не успя да се класира за финала. Българката беше втората най-млада участничка сред 16-те, които спореха за място сред финалистките.

19-годишната Николова записа време 1:08.95 минути и завърши на 11-о място в полуфиналите. Тя остана на 23 стотни от осмата позиция, осигуряваща място във финалното плуване в дисциплината. С най-добро време от полуфиналите излезе Енели Йефимова от Естония, която завърши за 1:06.60 минути.

Калоян Левтеров се нареди пети в първия полуфинал на 200 метра гръб при мъжете с време 1:59.40 минути и е първа резерва за финала, оставайки на 51 стотни от осмото място, което даваше право на участие в последното плуване в дисциплината.

Полуфиналната серия бе спечелена от полския тийнейджър Ксавери Масюк с 1:57.62 минути.