2. Други спортове
  3. Министър Кралев награди призьорите от турнира „Сабята на Етрополски”

Министър Кралев награди призьорите от турнира „Сабята на Етрополски”

България с бронз отборно при кадетките

Министърът на младежда и спорта Красен Кралев награди призьорите от съботния ден на турнира по фехтовка за юноши и девойки до 14 години, кадети и кадетки „Сабята на Етрополски”, който е и кръг от Европейската купа.

Нашите кадетки в състав Йоана Илиева, Елица Станимирова, Теодора Вутова и Габриела Захаринова спечелиха бронзовите медали в отборната надпревара след изключително драматичен мач за третото място срещу втория отбор на Украйна. Решаващи за успеха се оказаха тактиката на треньора Ивайло Воденов и отличната игра на носителката на Европейската купа за миналата година Йоана Илиева, която при последното си излизане на пътеката успя да обърне резултата от 33:40 до 45:42 в наша полза. Българките са водачки във временното класиране за Европейската купа, след като преди седмица спечелиха надпреварата в Лондон. След състезанието в София вече минаха 5 кръга за ЕК, като остават още 3.

Отборната титла при кадетките от „Сабята на Етрополски” спечели първият тим на Украйна, отстранил нашите на полуфинала, а втори остана съставът на Турция.

Почетната стълбичка при катедитите индивидуално бе окупирана от представители на Унгария. Шампион стана Матиас Баакен, следван от сънародниците си Балаз Кайзер (сребро) и носителите на бронзови медали Кристиян Раб и Конрад Ондрик. Най-напред от българите се нареди Христо Ефимов – 5-ти.

Министър Кралев връчи наградата и на Тодор Стойчев, който е носител на комплексната Европейска купа до 14 години за 2017 г.

В неделя турнирът „Сабята на Етрополски” продължава с отборната надпревара при кадетите и индивидуалната при кадетките.

В състезанието, което се провежда в зала „София“, участват 271 млади фехтовачи от 21 държави, а в отборната надпревара се включиха повече от 60 тима.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова