2. Други спортове
  3. Кейти Ледецки с втори златен медал в Рио

Кейти Ледецки с втори златен медал в Рио

Сара Сьострьом от Швеция завоюва сребърното отличие

Американката Кейти Ледецки спечели златния медал на 200 метра свободен стил в турнира по плуване и завоюва втора индивидуална титла от олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Ледецки беше втора след Ема МакКиън (Австралия) на половината от дистанцията, но направи силна втора част на плуването и финишира първа с 1:53.73 минута.

Сара Сьострьом от Швеция завоюва сребърното отличие с 1:54.08 минута, а Ема МакКиън остана трета с 1:54.92 минута.

Ледецки вече има три отличия от Рио - два златни и едно сребърно с щафетата на САЩ на 4 по 100 метра свободен стил.

Световната рекордьорка Федерика Пелегрини (Италия) завърши четвърта с 1:55.18 минута.

Ледецки ще се опита да стане втората жена в историята след Деби Майер от 1968 година, която печели титлите на 200, 400 и 800 метра свободен стил на една олимпиада.

Олимпийската шампионка от Лондон 2012 Алисън Шмит (САЩ) не участва в тази дисциплина в Рио.

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година