3. ИСТОРИЧЕСКО: България на 16-о място в класирането по медали в Минск

ИСТОРИЧЕСКО: България на 16-о място в класирането по медали в Минск

Родните спортисти ни накараха да се чувстваме горди с представянето си на Европейските игри

Българските спортисти ни накараха да се чувстваме горди с представянето си на Европейските игри в Минск.

Те спечелиха общо 18 отличия, три от които златни, а по този начин страната ни се нареди на 16-о място в класирането по медали при нациите.

С най-много приключва Русия - общо 109, от които 44 златни.

Само 11 държави успяха да вземат повече от нас, а ние подобрихме с осем отличия предишното си постижение отпреди 4 години в Баку.

Тогава спечелихме 10 медала - златен, 4 сребърни и 5 бронзови, което ни отреди 27-ма позиция в ранглистата.

Сега младите ни таланти показаха, че расте чудесно ново поколение спортисти и с грижите на държавата и Министерството на младежта и спорта, можем да бъдем оптимисти за следващите няколко години.

В момента обаче трябва най-вече да поздравим родните суперталанти и да им пожелаем много здраве, упоритост и успех в развитието.

Както и да кажем едно голямо БЛАГОДАРЯ, и то не само на медалистите, а и на всички, които представяха страната ни в Минск.

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София