3. Двама българи на полуфинал в кану каяка на Европейските игри

Двама българи на полуфинал в кану каяка на Европейските игри

Кирчев и Кодинов влизат в битка за място сред най-добрите следобед

Днешния ден на Европейските игри в Минск започна по най-добрия начин за България. В надпреварата по кану каяк и двамата ни представители успяха да се наредят сред полуфиналистите на дисциплините си.

Мирослав Кирчев стартира във втора серия на 1000 м едноместен каяк, като финишира 4-и с време 3:35.443 мин. Българинът, който от началото на сезона бе преследван от здравословни проблеми, тръгна по-бавно и на първата контрола (на 250 м) бе 7-и. На половината дистанция Миро вече се намираше на 6-а позиция, а след това вдигна темпото и пресече финалната линия на 4-ата позиция.

Младият ни кануист Ангел Кодинов също започна успешно в Минск, като успя да се пребори за 7-ата позиция в първа серия на 1000 м едноместно кану. Това бе и последното място, което му гарантираше класиране за полуфиналите.

Пловдивчанинът премина 6-и на първата контрола от дистанцията (250 м), но след това позагуби позиции и бе 8-ми на 500 м. Кодинов обаче преследваше упорито най-малко 7-мата позиция и на 250 м преди финала той вече бе на нея. До края на гонката Ангел увеличи аванса си пред последните двама, като завърши с време 3:58.653 мин.

Малко по-късно пък стана ясно, че испанецът Давид Хермело, който бе в серията на българина е дисквалифициран, а националът ни се придвижва с едно място напред и в крайна сметка е 6-и.

Полуфиналите и в двете дисциплини са днес следобед, а състезанието ще бъде предавано пряко по БНТ 3.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София